Archives

Political Pedia  >  

Εθνικό Κλειστό Γυμναστήριο Πειραιά

Η διοίκηση του Εθνικού Κλειστού Γυμναστηρίου Πειραιά – ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ:

   

    Πρόεδρος: Αρώνης Αντώνιος

    Αντιπρόεδρος: Κοτσολάκης Εμμανουήλ

    Γραμματέας: Μαυροπούλου Αγγελική

    Ταμίας: Γραμματικός Νικόλαος

    Έφορος: Κραουνάκης Νικόλαος

    Μέλος: Τσιλιμπέρδη Νίκη

    Μέλος: Τσάμη Βασιλική

Political Pedia  >  

Ανώτατο Ναυτικό Συμβούλιο

 

Η σύνθεση του Ανώτατου Ναυτικού Συμβούλιου

Τη νέα σύνθεση του Ανώτατου Ναυτικού Συμβουλίου (ΑΝΣ) ανακοίνωσε το Γενικό Επιτελείο Ναυτικού.

Το νέο ΑΝΣ έχει ως εξής:

  • Αντιναύαρχος Δημήτριος Ελευσινιώτης ΠΝ Αρχηγός ΓΕΝ
  • Αντιναύαρχος Γεώργιος Δημητριάδης ΠΝ Αρχηγός Στόλου
  • Αντιναύαρχος Ιωάννης Ορφανός ΠΝ Υπαρχηγός Στρατηγείου ΓΕΕΘΑ
  • Αντιναύαρχος (Μ) Φωκίων Χατζηδάκης ΠΝ Γενικός Επιθεωρητής ΠΝ
  • Υποναύαρχος Κωνσταντίνος Γκιώνης ΠΝ Διευθυντής Διευθύνσεως Εξοπλισμών
  • Υποναύαρχος Παναγιώτης Ευσταθίου ΠΝ Επιτελείο ΓΕΕΘΑ
  • Υποναύαρχος Γεώργιος Σκιαδάς ΠΝ Διοικητής ΣΝΔ
  • Υποναύαρχος (Μ) Κωνσταντίνος Αγιατζίδης ΠΝ Διοικητής ΔΔΜΝ
  • Υποναύαρχος Γεώργιος Καλόγηρος ΠΝ Υπαρχηγός ΑΣ
  • Υποναύαρχος Νικόλαος Κρυονερίτης ΠΝ Υπαρχηγός ΓΕΝ
  • Υποναύαρχος Γεώργιος Κασφίκης ΠΝ Διοικητής ΔΝΕ
  • Υποναύαρχος Στυλιανός Φενέκος ΠΝ Επιτελείο ΓΕΕΘΑ
  • Υποναύαρχος (Μ) Παναγιώτης Ελληνιάδης ΠΝ Συντονιστής Επιθεωρήσεων ΓΕΠΝ
  • Υποναύαρχος (ΥΙ) Απόστολος Μαντίδης ΠΝ Διευθυντής Διευθύνσεως Υγειονομικού
  • Υποναύαρχος (Ο) Γεώργιος Νιάνιας ΠΝ Διοικητής ΚΕΦΝ

 

Political Pedia  >  

Οργανισμός Προβολής Ελληνικού Πολιτισμού Α.Ε.

 

Το Δ.Σ. του Οργανισμού  Προβολής Ελληνικού Πολιτισμού Α.Ε. (ΟΠΕΠ)

   

    Πρόεδρος

    Δημήτριος Τσίτος, Σύμβουλος Επιχειρήσεων

     Αντιπρόεδρος

    Αριστείδης Πετρόπουλος, Δημοσιογράφος

    Διευθύνων Σύμβουλος

    Κωνσταντίνος Μπαλαφούτας
, Σύμβουλος Επιχειρήσεων

   
    Μέλη

    Γεώργιος Αδαμίδης, Συμβολαιογράφος

    Κλημεντίνη Κοντογιάννη, Αρχαιολόγος

    Αθηνά Λίτσου, Οικονομολόγος

    Ελένη Βασιλική Ζερβού, Υπάλληλος Βουλής των Ελλήνων

    Ιωάννης Κικκής, Νομικός

    Ιωάννα Δούνια, Μηχανικός – Σύμβουλος Επιχειρήσεων

    Μαρία Χρυσομάλλη – Κάσση, Ζωγράφος

    Αγγελική Γραμματικοπούλου, Ιστορικός Τέχνης

    Ηλίας Αντωνίου, Γεωλόγος

    Κωνσταντίνος Καραμάρκος, Δημοσιογράφος

    Νικολέτα Διβάρη – Βαλάκου, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη Διεύθυνσης Κλασικών και    Προϊστορικών Αρχαιοτήτων του ΥΠ.ΠΟ.Τ.

    Ηρακλής Χαρμανίδης, Σύμβουλος Α΄ Υπουργείου Εξωτερικών

 

Political Pedia  >  

Διοικήσεις Νοσοκομείων Πειραιώς – Αιγαίου (2η ΥΠΕ)

- ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟ ΒΟΥΛΑΣ – Διοικητής: Κεχαγιάς Δημήτριος Αναπληρωτής διοικητής: Μονεμβασιώτης Σταύρος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ “ΘΡΙΑΣΙΟ” – Διοικητής: Λιόσης Άγγελος Αναπληρωτής διοικητής: Χονδρονικόλα Αφροδίτη

 
– ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ “ΑΤΤΙΚΟΝ” – Διοικητής: Λαμπίρης Ηλίας Αναπληρωτής διοικητής: Από Παν/μιο (επίκειται)

– ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ “ΔΑΦΝΙ” – Διοικητής: Όθωνας Χαραλαμπάκης Αναπληρωτής διοικητής: Κων/νος Νικολάου

- ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ “ΔΡΟΜΟΚΑΪΤΕΙΟ” – Διοικητής: Όθωνας Χαραλαμπάκης Αναπληρωτής διοικητής: Ηλιοπούλου Μαρία

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ “Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ” – Διοικητής: Ρέσσος Χρήστος, Αναπληρωτής διοικητής: Ρούπας Θεόδωρος

 
– Γ.Ν.Δ.Α. “Η ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ” – Διοικητής: Ρέσσος Χρήστος, Αναπληρωτής διοικητής: Μ. Κυριακίδης

– ΓΝ ΠΕΙΡΑΙΑ “ΤΖΑΝΕΙΟ” – Διοικητής: Παπαχρήστος Χρήστος, Αναπληρωτής διοικητής: Ευαγγελία Διακουμάκου

 
– ΕΙΔΙΚΟ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ “ΜΕΤΑΞΑ” – Διοικητής: Έλενα Μαραγκάκη Αναπληρωτής διοικητής: Μιχαλόπουλος Παναγιώτης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΥΡΟΥ “ΒΑΡΔΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΩΙΟ” – Διοικητής: Τσιργής Δημήτρης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΝΑΞΟΥ – Διοικητής: Τσιργής Δημήτρης, Αναπληρωτής διοικητής: Λάμπου Χάρης

 
- ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΡΟΔΟΥ – Διοικητής: Κόκκινος Μιχάλης

- ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΩ – Διοικητής: Κόκκινος Μιχάλης Αναπληρωτής, διοικητής: Σοροκάκης Ιωάννης

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ “ΤΟ ΒΟΥΒΑΛΕΙΟ” – Διοικητής: Κόκκινος Μιχάλης, Αναπληρωτής διοικητής: Συφουνιού Χρυσούλα

– ΚΡΑΤΙΚΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΛΕΡΟΥ – Διοικητής: Σούλος Εμμανουήλ

 
- ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΑΜΟΥ “Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ” – Διοικητής: Σίδερη Βασιλεία

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΙΚΑΡΙΑΣ – Διοικητής: Σίδερη Βασιλεία, Αναπληρωτής διοικητής: Βασιλάκη Αγγελική

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΧΙΟΥ “ΣΚΥΛΙΤΣΕΙΟ” – Διοικητής: Παντελής Μπομπάρης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ “BΟΣΤΑΝΕΙΟ” – Διοικητής: Κατσιφαράκης Δημήτριος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΛΗΜΝΟΥ – Διοικητής: Κατσιφαράκης Δημήτριος Αναπληρωτής διοικητής: Τσούνη – Αλεξιάδου Κατίνα

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ – ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΥΘΗΡΩΝ “ΤΡΙΦΥΛΛΕΙΟ” – Διοικητής: Μαραυγάκη Ευαγγελία

Political Pedia  >  

Οργανισμός Πιστοποίησης και Επίβλεψης Γεωργικών Προϊόντων

Ανακοινώθηκε η σύνθεση του νέου Δ.Σ. του Οργανισμού Πιστοποίησης και Επίβλεψης Γεωργικών Προϊόντων (ΟΠΕΓΕΠ) του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης.

 

Το νέο Δ.Σ. του ΟΠΕΓΕΠ έχει ως εξής:

Πρόεδρος: Βασιλόπουλος Παναγιώτης, πτυχιούχος Βιολογίας Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με μεταπτυχιακές σπουδές.

Διευθύνων Σύμβουλος: Δαδίτσιος Νικόλαος
, πτυχιούχος Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών με μεταπτυχιακές σπουδές.

ΜΕΛΗ:

1. Τσιγαρίδα Ειρήνη, πτυχιούχος του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών με αναπληρωτή τον Σανίδα Ηλία, πτυχιούχο Πολιτικών Επιστημών και Δημόσιας Διοίκησης του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

2. Τσολάκης Σάββας, λογιστής, με αναπληρωτή τον Αλεξανδρή Κων/νο, αγρότη.

3. Νότας Αχιλλέας, αγρότης με αναπληρωτή τον Παπαναγιώτου Γεώργιο, αγρότη.

4. Κουρής Ιωάννης, πτυχιούχος Ζωικής Παραγωγής του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών με αναπληρωτή τον Καλαμπόκη Αλκιβιάδη, πτυχιούχο Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας.

5. Παγίδα Αναστασία, γεωπόνος, υπάλληλος ΥΠΑΑΤ με αναπληρωτή τον Σέκκα Φίλιππο, γεωπόνο, υπάλληλο ΥΠΑΑΤ.

6. Παπανάγνου Ανάργυρος, μεταποιητής με αναπληρωτή τον Δημαράκη Ευάγγελο, μεταποιητή.

7. Τσοκανής Χαράλαμπος, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Ενώσεων Βιοκαλλιεργητών Ελλάδος με αναπληρωτή τον Μοσχούτα Δημήτριο μέλος του Δ.Σ. της ίδιας Ομοσπονδίας.

8. Σαμαράς Φώτιος, αναπληρωτής ερευνητής, εκπρόσωπος των ερευνητών του ΕΘΙΑΓΕ με αναπληρωτή τον Δημήτριο Οικονόμου αναπληρωτή ερευνητή.

9. Τσιγκόϊδα Αφροδίτη, γεωπόνος, εκπρόσωπος του ΓΕΩΤΕΕ, με αναπληρωτή τον Γιωτάκη Σπυρίδωνα, γεωπόνο.

 

Political Pedia  >  

Λιμενικό Σώμα

Από την αρμόδια Διεύθυνση Προσωπικού του Λιμενικού Σώματος ανακοινώνονται οι νέες τοποθετήσεις Υποναυάρχων Λ.Σ. και Αρχιπλοιάρχων Λ.Σ., σύμφωνα με τις διατάξεις του Π.Δ. 33/2009 (ΦΕΚ Α΄ 50), ως ακολούθως:
  

    1. Υποναύαρχος ΛΣ ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ Χρήστος (ΑΜ 644) από ΔΚΔ΄ ως ΕΒΑ/ΛΣ.

    2. Υποναύαρχος ΛΣ ΦΟΥΣΤΑΝΟΣ Θεόδωρος (ΑΜ 646) από ΔΚΓ΄ ως ΑΔΝΑ/ΛΣ.

    3. Υποναύαρχος ΛΣ ΜΑΓΙΑΤΗΣ Γεώργιος (ΑΜ 656) ως ΕΠΟΠΤΗΣ ΕΚΣΕΔ/ΚΕΠΙΧ.

    4. Υποναύαρχος ΛΣ ΜΠΟΥΡΝΙΑΣ Βασίλειος (ΑΜ 657) από ΒΟΗΘΟΣ ΕΠΙΤΕΛΑΡΧΗ ΛΣ ως ΕΠΙΤΕΛΑΡΧΗΣ ΛΣ.

    5. Υποναύαρχος ΛΣ ΒΑΛΕΡΓΑΚΗΣ Γεώργιος (ΑΜ 658) από ΔΚΕ΄ ως ΕΝΑ/ΛΣ και ΕΔΕΙΝ/ΛΣ.

    6. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Σταύρος (ΑΜ 662) από ΕΚΓ΄ ως Διευθυντής Κλάδου Γ΄ (ΔΝΠΑ-ΔΑΝ).

    7. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ Θεοτόκης (ΑΜ 675) από την 1η ΠΕΔΙΛΣ (Καβάλα) στη 2η ΠΕΔΙΛΣ (Βόλος) ως Διοικητής.

    8. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΚΑΡΑΜΠΑΜΠΑΣ Κωνσταντίνος (ΑΜ 678) από τη 2η ΠΕΔΙΛΣ (Βόλος) στον Κλάδο Β΄ ως Διευθυντής.

    9. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Πέτρος (ΑΜ 680) από ΔΚΑ΄ στη ΓΕΛΣ.

    10. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΜΠΑΝΤΙΑΣ Δημήτριος (ΑΜ 681) από την 5η ΠΕΔΙΛΣ (Πάτρα) στο Γ΄ Κλάδο (ΔΝΕΡ-ΔΕΚΝ-ΔΘΣ) ως Επόπτης.

    11. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΣΚΑΛΚΟΣ Παναγιώτης (ΑΜ 682) από το ΥΠΟΙΑΝ/ΔΕΠ στο Δ΄ Κλάδο ως Διευθυντής.

    12. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Δημήτριος (ΑΜ 686) από την 6η ΠΕΔΙΛΣ (Κέρκυρα) ως Βοηθός Επιτελάρχη ΛΣ.

    13. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Μιχαήλ (ΑΜ 688) από την ΕΝΑ ΜΑΣΣΑΛΙΑΣ στην 5Η ΠΕΔΙΛΣ (Πάτρα) ως Διοικητής.

    14. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΚΟΥΝΟΥΓΕΡΗΣ Κωνσταντίνος (ΑΜ 689) από το ΥΠΟΙΑΝ/ΔΕΔΑΠΛΕ στον Α΄ Κλάδο ως Διευθυντής.

    15. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΤΣΙΑΔΗΣ Δημήτριος (ΑΜ 694) στο Κ.Λ. ΠΕΙΡΑΙΑ ως Λιμενάρχης.

    16. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ Κωνσταντίνος (ΑΜ 695) από το ΥΠτΠ/ΛΣ/ΓΕΛΣ στην 6η ΠΕΔΙΛΣ (Κέρκυρα) ως Διοικητής.

    17. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ιωάννης (ΑΜ 700) από το Κ.Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ στην 1η ΠΕΔΙΛΣ (Καβάλα) ως Διοικητής.

    18. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΑΔΑΜ Ιωάννης (ΑΜ 701) από την ΕΒ/ΛΣ στον Ε΄ Κλάδο ως Διευθυντής.

    19. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΘΕΜΕΛΑΡΟΣ Νικόλαος (ΑΜ 702) στο Κ.Λ. ΠΕΙΡΑΙΑ ως Υπολιμενάρχης.

    20. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΡΟΪΔΗΣ Κωνσταντίνος (ΑΜ 714) από το ΥΠΟΙΑΝ/ΔΚΕΟ στην 3η ΠΕΔΙΛΣ (Τήνος) ως Διοικητής.

    21. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΑΡΜΥΡΑΣ Ιωάννης (ΑΜ 721) από το ΚΕΣΕΝ ΡΑΔΙΟΤΗΛ/ΤΩΝ στην 4Η ΠΕΔΙΛΣ (Ηράκλειο) ως Διοικητής.

    22. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΣΑΛΒΑΝΟΣ Αριστοτέλης (ΑΜ 722) από το Κ.Λ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ στην 7η ΠΕΔΙΛΣ (Θεσσαλονίκη) ως Διοικητής.

    23. Αρχιπλοίαρχος Λ.Σ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος (ΑΜ 724) στο ΥΠτΠ/ΛΣ/ΔΑ ως Διευθυντής.

    24. Αρχιπλοίαρχος (ΥΙ) Λ.Σ ΣΠΕΝΤΖΑΣ Απόστολος (ΑΜΕ 52) από το ΥΠτΠ/ΛΣ/Γρ. κ. ΔΚΑ΄ στο ΥΠτΠ/ΛΣ/ΔΠΛΣ Ε΄(ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ) ως Αρχίατρος ΛΣ.

    25. Αρχιπλοίαρχος (Τ) Λ.Σ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Νικόλαος (ΑΜΕ 31) στο ΥΠτΠ/ΛΣ/ΔΠΝΤ ως Διευθυντής.

    26. Αρχιπλοίαρχος (Τ) Λ.Σ ΣΤΡΟΥΜΠΗΣ Γεώργιος (ΑΜΕ 34) από το ΚΕΣΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ως Βοηθός Επιτελάρχη ΛΣ.

    27. Αρχιπλοίαρχος (ΥΙ) Λ.Σ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Εμμανουήλ (ΑΜΕ 53) στο ΥΠτΠ/ΛΣ/ΔΠΛΣ Ε΄(ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ) ως Βοηθός Αρχιάτρου ΛΣ.

Political Pedia  >  

Εθνικό Κέντρο Περιβάλλοντος και Αειφόρου Ανάπτυξης

Πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Ε.Κ.Π.Α.Α.:

Γεωργία Γιαννακούρου του Παναγιώτη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Πανεπιστημίου Αθηνών

Μέλη του διοικητικού συμβουλίου Ε.Κ.Π.Α.Α.:

    1. Ελένη Γεωργοπούλου του Γερασίμου, Δρ. Χημικός Μηχανικός, Ερευνήτρια στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών.

    2. Χριστίνα Θεοχάρη του Ευαγγέλου, Δρ. Περιβαλλοντολόγος, Πολιτικός Μηχανικός

    3. Γεώργιο
ς Καζαντζόπουλος του Κωνσταντίνου, Γεωλόγος – Περιβαλλοντολόγος

    4. Κωνσταντίνο
ς Κατσιμπάρδης του Γεωργίου, Δικηγόρος, Διδάκτορας Παντείου Πανεπιστημίου, Ειδικός Επιστήμονας στο Τμήμα Νομικής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης.

    5. Αναστάσιος Λεγάκης του Αντωνίου, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Βιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.

    6. Ιωάννης Σακιώτης του Σταύρου, Δρ. Πολιτικός Επιστήμονας, Περιβαλλοντολόγος

    7. Ευτύχιο
ς Σαρτζετάκης του Σοφοκλή, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

    8. Δημήτριος Σταθάκης του Νικολάου, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

    9. Νικόλαος Χαραλαμπίδης του Χρήστου, Φυσικός – Ωκεανογράφοω και Διευθυντής του ελληνικού τμήματος της Greenpeace

    10. Κυριάκος Ψύχας του Εμμανουήλ, Συγκοινωνιολόγος

Political Pedia  >  

Αλεξάνδρειο Μέλαθρο Θεσσαλονίκης

Νέα διοίκηση στο «ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΕΛΑΘΡΟ» Θεσσαλονίκης, ανακοίνωσε η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού. Με απόφαση του υφυπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού Γιώργου Νικητιάδη, στο Δ.Σ του «Αλεξάνδρειου Μέλαθρου» ορίζονται τα εξής μέλη:
   
    Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Ι. Χαριτωνίδης, Λέκτορας ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ,

    Αντιπρόεδρος: Ιωάννης Τ. Αθαναηλίδης, Επίκουρος Καθηγητής ΤΕΦΑΑ,

    Γραμματέας: Αντωνία Κ. Κράντα, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής,

    Ταμίας: Δημήτριος Κ. Καραμπουρνιώτης, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής,

    Έφορος: Σταυρούλα Δ. Τσακιράκη, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής,

    Μέλη: Θεόδωρος Γ. Τσιπίδης, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής,

    Βασίλειος Ν. Παραμανίδης, Συνταξιούχος Αστυνόμος.

Political Pedia  >  

ΓΣΕΕ

Οι οργανώσεις της ΓΣΕΕ

Οι οργανώσεις-μέλη της ΓΣΕΕ είναι:

 

Διοίκηση Γ.Σ.Ε.Ε. – Προεδρείο

1 Παναγόπουλος Ιωάννης Πρόεδρος
2 Κιουτσούκης Νικόλαος Γενικός Γραμματέας
3  Ανέστης Στάθης  Αναπλ. Γενικός Γραμματέας
4 Μουτάφης Ευάγγελος  Γραμματέας Οργανωτικού
5 Τριανταφυλλίδης Αβραάμ (Μάκης) Αναπλ. Γραμματέας Οργανωτικού
6 Θωμάς Φίλιππος Γραμματέας Οικονομικού
7  Κολεβέντης Φώτιος Αναπλ. Γραμματέας Οικονομικού
8 Γαβρίλης Γεώργιος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
9 Καραθανάσης Λεωνίδας Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
10 Καρανδινάκη Ιωάννα Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
11 Κολλάς Ανδρέας Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
12 Πάλλης Ευάγγελος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
13 Ζαριανόπουλος Σωτήρης Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
14 Κούτρας Θεόδωρος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
15 Πέρρος Γεώργιος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
16 Βασιλόπουλος Θάνος Μέλος Διοίκησης
17 Γεωργακόπουλος Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
18 Δανούσης Αθανάσιος Μέλος Διοίκησης
19 Δημητριάδου Σταυρούλα (Λίλα) Μέλος Διοίκησης
20 Ζιώγας Κωνσταντίνος Μέλος Διοίκησης
21 Ηλιόπουλος Νικόλαος Μέλος Διοίκησης
22 Θεοχάρης Ευθύμιος Μέλος Διοίκησης
23 Κακαριάρης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
24 Καραγεωργόπουλος Δημήτριος Μέλος Διοίκησης
25 Κατσικαρώνης Φώτης Μέλος Διοίκησης
26 Κατσώτης Χρήστος Μέλος Διοίκησης
27 Κομίνης Αλέξανδρος Μέλος Διοίκησης
28 Κοντοπάνος Μανώλης Μέλος Διοίκησης
29 Κουρουτός Μιχάλης Μέλος Διοίκησης
30 Κωνσταντινόπουλος Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
31 Κωστόπουλος Νικόλας Μέλος Διοίκησης
32  Πελάης Σταμάτης Μέλος Διοίκησης
33  Σαλουφάκου Σταυρούλα (Στάβυ) Μέλος Διοίκησης
34  Σιακάρας Φώτιος Μέλος Διοίκησης
35  Σκουλατάκης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
36  Στεκουλέα Μεταξία Μέλος Διοίκησης
37 Ταβουλάρη Παναγιώτα Μέλος Διοίκησης
38 Τασιούλας Ιωάννη Μέλος Διοίκησης
39 Ταχταλίδου Ντίνα Μέλος Διοίκησης
40 Τιάκας Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
41 Τσαλικάκης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
42 Τσαραμπουλίδης Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
43 Τσώνης Σωτήρης Μέλος Διοίκησης
44 Φωτόπουλος Νικόλαος Μέλος Διοίκησης
45 Χαρίτος Ευστάθιος Μέλος Διοίκησης

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ

1 Κουμπούρης Δήμος Μέλος Διοίκησης
2 Πάλμος Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
3 Ραλλάκης Εμμανουήλ Μέλος Διοίκησης
Ελεγκτική Επιτροπή Γ.Σ.Ε.Ε

1 Κωνσταντίνου Νικόλαος Προϊστάμενος
2 Λιβέρη Σοφία Γραμματέας
3 Γιαχουντούδης Γεώργιος Γραμματέας
4 Ζαμπέτα Έλσα Γραμματέας
5 Αργύρης Γεώργιος Μέλος
6 Γλυνιαδάκης Γεώργιος Μέλος
7 Καπέλλος Κωνσταντίνος Μέλος
8 Κίτσιος Γεώργιος Μέλος
9  Μαλέας Γεώργιος Μέλος
10 Μανωλάς Εμμανουήλ Μέλος
11 Παλαιολόγου Μιχάλης Μέλος
12 Παπαδόπουλος Γεώργιος Μέλος
13 Πασιντέλης Ιωάννης Μέλος
14 Χάρος Αριστομένης Μέλος
15 Χόρτης Θωμάς Μέλος

 

Γενικό Συμβούλιο Γ.Σ.Ε.Ε.

1 Γκίκας Νικόλαος
2  Γρεβετζάκης Ιωάννης
3 Γωνιανάκης Ιωάννης
4 Καραγιαννίδης Παύλος
5 Κατάνας Γεώργιος
6 Κοζάκος Παναγιώτης
7 Κοκολάκης Εμμανουήλ
8 Κουκλουμπέρης Βάϊος
9 Κουμπουράς Βασίλειος
10 Κρέτσης Κωνσταντίνος
11 Λάζαρης Κώστας
12 Μαυρογιάννης Γιάννης
13 Μπακόπουλος  Αλέξανδρος
14 Νήμας Νικόλαος
15 Ντάνασης Παύλος
16 Πασιντέλης Ιωάννης
17 Προύτζος Παναγιώτης
18 Ρέβας Βασίλειος
19 Σταθόπουλος Αθανάσιος
20 Τσιάμης Κωνσταντίνος
21 Τσιμπόγλου Σάββας
22 Χασομέρης Νικόλαος
23 Χατζηχαραλάμπους Παναγιώτης
24 Χαχαμής Θωμάς
25 Χριστόπουλος Γεώργιος
Γραμματείες Γ.Σ.Ε.Ε

1 Κουρουτός Μιχάλης Γραμματέας Εκπαίδευσης
2 Λαναρά Ζωή Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων
3 Ανέστης Ευστάθιος Γραμματέας Τύπου & Δημοσίων Σχέσεων
4 Πούπκος Ιωάννης Γραμματέας Εργαζόμενης Νεότητας
5 Στεκουλέα Μεταξία Γραμματέας Γυναικείου Τμήματος
6 Δούκας Ιωάννης Γραμματέας Κοινωνικής Πολιτικής
7 Καψοκόλης Δημήτρης Γραμματέας Οικονομικής Πολιτικής
8 Κολεβέντης Φώτης Γραμματέας Ευρωπαϊκών Υποθέσεων
9 Κολλάς Ανδρέας Γραμματέας Υγιεινής & Ασφάλειας
10 Δημητριάδου Σταυρούλα (Λίλα) Γραμματέας Πολιτισμού & Αθλητισμού
11 Κοασίδου Δήμητρα Γραμματέας για θέματα Ειρήνης
12 Θεοχάρη Χριστίνα Γραμματέας Οικολογίας & Περιβάλλοντος
13  Πουγγιάς Λάζαρος Γραμματέας Συνταξιούχων
14 Μπαμπόνηρος Κυριάκος Γραμματέας Ατομικών & Κοινωνικών Δικαιωμάτων
15 Φράγκου Λία Γραμματέας Οικονομικών Μεταναστών
16 Κυριακούλιας Παναγιώτης Γραμματέας Ανέργων
17 Καρανδινάκη Ιωάννα Γραμματέας Καταναλωτικού Κινήματος
18 Γαβριήλ Προκόπης Γραμματέας Εργασιακών Σχέσεων

 

 

Αποτελέσματα εκλογών ανά παράταξη

Π.Α.Σ.Κ.Ε.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΕΣΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

3. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5. ΔΑΝΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

6. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

7. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8. ΘΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

9. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

11. ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

12. ΚΟΛΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

13. ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

14. ΚΟΥΡΟΥΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

15. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

16. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

17. ΣΑΛΟΥΦΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

18. ΣΙΑΚΑΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ

19. ΣΚΟΥΛΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20. ΤΙΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

21. ΤΣΑΡΑΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

22. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΣΤΕΚΟΥΛΕΑ ΜΕΤΑΞΙΑ

2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

3. ΔΡΑΓΚΟΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ

4. ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

5. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6. ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

7. ΚΙΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8. ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

9. ΣΤΟΜΕΪΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

Β.- ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:

1. ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΚΑΠΕΛΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΛΙΒΕΡΗ ΣΟΦΙΑ

5. ΜΑΛΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΧΑΡΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ :

1. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2. ΣΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

3. ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

 

Γ’. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΡΑΒΕΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

3. ΚΑΤΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΚΟΥΚΛΟΥΜΠΕΡΗΣ ΒΑΙΟΣ

5. ΚΡΕΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

6. ΝΗΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

7. ΝΤΑΝΑΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

8. ΠΡΟΥΤΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

10. ΤΣΙΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

11. ΧΑΧΑΜΗΣ ΘΩΜΑΣ

12. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2. ΓΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

3. ΝΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

4. ΒΑΞΕΒΑΝΗ ΑΓΑΘΟΝΙΚΗ

5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6. ΦΑΚΚΑ ΖΗΝΟΒΙΑ

7. ΓΕΡΑΣΙΜΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΚΑΡΑΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΚΑΡΥΣΤΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

Δ.Α.Κ.Ε.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΤΣΑΛΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ

3. ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΗΣ

4. ΧΑΡΙΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

5. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6. ΤΣΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

7. ΚΑΚΑΡΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΚΟΜΙΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

9. ΜΠΟΥΖΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

10. ΠΑΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

11. ΠΕΠΟΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

2. ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΥΛΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

4. ΚΟΑΣΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

5. ΚΑΡΑΛΕΥΘΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

6. ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

7. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΚΑΨΟΚΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

9. ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

10. ΚΟΥΛΚΟΥΤΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

11. ΑΓΑΔΑΚΟΣ ΦΩΤΗΣ

 

Β΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΙΑΧΟΥΝΤΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΚΙΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΚΟΝΤΟΣΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΑΣΙΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΘΕΜΗΣ

3. ΔΕΛΙΩΝΙΑΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

4. ΧΡΟΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Γ΄. ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΚΟΖΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2. ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3. ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4. ΠΑΣΙΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5. ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΕΛΕΓΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

4. ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5. ΠΕΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

6. ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2. ΜΠΟΛΙΑΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΚΟΥΛΚΟΥΤΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Δ.Α.Σ.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1 ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2 ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

3 ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

4 ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

5 ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

6 ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

7 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8 ΠΕΛΑΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

9 ΚΑΤΣΙΚΑΡΩΝΗΣ ΦΩΤΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΣΟΥΛΤΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

2. ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

3. ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

4. ΑΡΤΕΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

5. ΤΣΙΤΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

6. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

7. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

8. ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

9. ΣΤΡΑΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Β΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΖΑΜΠΕΤΑ ΕΛΣΑ

3. ΧΟΡΤΗΣ ΘΩΜΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1 ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

2 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Γ΄. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

3. ΓΚΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΡΕΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

5. ΤΣΙΜΠΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1 ΜΑΤΖΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2 ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΣ ΗΛΙΑΣ

3 ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

4 ΒΑΓΕΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

5 ΜΑΚΡΗ ΚΙΚΗ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟI

1. ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2. ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

 

Αυτόνομη Παρέμβαση

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΑΒΡΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ

3. ΤΑΧΤΑΛΙΔΟΥ ΝΤΙΝΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΕΠΕΣ ΖΩΗΣ

2. ΦΡΑΓΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

3. ΔΙΑΛΕΤΗ ΦΡΥΝΗ

 

B΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Δεν εξελέγη

 

Γ΄. ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2. ΛΑΖΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

2. ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Δ΄. ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30: Δεν εξελέγη

 

Συνδυασμός: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ – ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ: Δεν εξελέγη κανείς

Political Pedia  >  

Ελληνικός Οργανισμός Τουρισμού

Διοικητικό Συμβούλιο ΕΟΤ

  • Πάλλης Χρήστος, Δρ. Οικονομικών Επιστημών – Πρόεδρος Δ.Σ.
  • Καπαρουνάκης Χριστόφορος, Δικηγόρος – Αντιπρόεδρος Δ.Σ.
  • Καμπουράκης Αντώνιος, Επιχειρηματίας, πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Ρόδου – Μέλος Δ.Σ.
  • Παπαδριανού Ανδριανή, Δικηγόρος – Μέλος Δ.Σ.
  • Γάτος Χρήστος, Δικηγόρος - Μέλος Δ.Σ.
  • Τριανταφυλλίδης Μιχάλης, Δικηγόρος, σύμβουλος ανάπτυξης - Μέλος Δ.Σ.
  • Φιορεντίνος Ανδρέας, Αντιπρόεδρος Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας, γενικός γραμματέας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων - Μέλος Δ.Σ.
  • Τάσιος Γρηγόριος, Επιχειρηματίας πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Χαλκιδικής - Μέλος Δ.Σ.
Η προηγούμενη διοίκηση του ΕΟΤ

Πρόεδρος του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού, ο δικηγόρος Κωνσταντίνος Ζήκος.


    ΜΕΛΗ Δ.Σ.:

    1. Διονύσης Πάνος

    2. Δημήτρης Κωνσταντόπουλος

    3. Άννια Σπηλιωπούλου

    4. Αίγλη Μπαλαμάτση

    5. Δήμητρα Μπούρα

    6. Ελένη Τσατσάκη

    7. Περικλής Σπάτουλας

    8. Αντώνης Κεραστάρης