Αλεξάνδρειο Μέλαθρο Θεσσαλονίκης

Νέα διοίκηση στο «ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΕΛΑΘΡΟ» Θεσσαλονίκης, ανακοίνωσε η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού. Με απόφαση του υφυπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού Γιώργου Νικητιάδη, στο Δ.Σ του «Αλεξάνδρειου Μέλαθρου» ορίζονται τα εξής μέλη:
   
    Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Ι. Χαριτωνίδης, Λέκτορας ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ,

    Αντιπρόεδρος: Ιωάννης Τ. Αθαναηλίδης, Επίκουρος Καθηγητής ΤΕΦΑΑ,

    Γραμματέας: Αντωνία Κ. Κράντα, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής,

    Ταμίας: Δημήτριος Κ. Καραμπουρνιώτης, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής,

    Έφορος: Σταυρούλα Δ. Τσακιράκη, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής,

    Μέλη: Θεόδωρος Γ. Τσιπίδης, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής,

    Βασίλειος Ν. Παραμανίδης, Συνταξιούχος Αστυνόμος.

ΓΣΕΕ

Οι οργανώσεις της ΓΣΕΕ


Οι οργανώσεις-μέλη της ΓΣΕΕ είναι:

 

Διοίκηση Γ.Σ.Ε.Ε. – Προεδρείο

1 Παναγόπουλος Ιωάννης Πρόεδρος
2 Κιουτσούκης Νικόλαος Γενικός Γραμματέας
3  Ανέστης Στάθης  Αναπλ. Γενικός Γραμματέας
4 Μουτάφης Ευάγγελος  Γραμματέας Οργανωτικού
5 Τριανταφυλλίδης Αβραάμ (Μάκης) Αναπλ. Γραμματέας Οργανωτικού
6 Θωμάς Φίλιππος Γραμματέας Οικονομικού
7  Κολεβέντης Φώτιος Αναπλ. Γραμματέας Οικονομικού
8 Γαβρίλης Γεώργιος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
9 Καραθανάσης Λεωνίδας Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
10 Καρανδινάκη Ιωάννα Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
11 Κολλάς Ανδρέας Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
12 Πάλλης Ευάγγελος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
13 Ζαριανόπουλος Σωτήρης Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
14 Κούτρας Θεόδωρος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
15 Πέρρος Γεώργιος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
16 Βασιλόπουλος Θάνος Μέλος Διοίκησης
17 Γεωργακόπουλος Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
18 Δανούσης Αθανάσιος Μέλος Διοίκησης
19 Δημητριάδου Σταυρούλα (Λίλα) Μέλος Διοίκησης
20 Ζιώγας Κωνσταντίνος Μέλος Διοίκησης
21 Ηλιόπουλος Νικόλαος Μέλος Διοίκησης
22 Θεοχάρης Ευθύμιος Μέλος Διοίκησης
23 Κακαριάρης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
24 Καραγεωργόπουλος Δημήτριος Μέλος Διοίκησης
25 Κατσικαρώνης Φώτης Μέλος Διοίκησης
26 Κατσώτης Χρήστος Μέλος Διοίκησης
27 Κομίνης Αλέξανδρος Μέλος Διοίκησης
28 Κοντοπάνος Μανώλης Μέλος Διοίκησης
29 Κουρουτός Μιχάλης Μέλος Διοίκησης
30 Κωνσταντινόπουλος Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
31 Κωστόπουλος Νικόλας Μέλος Διοίκησης
32  Πελάης Σταμάτης Μέλος Διοίκησης
33  Σαλουφάκου Σταυρούλα (Στάβυ) Μέλος Διοίκησης
34  Σιακάρας Φώτιος Μέλος Διοίκησης
35  Σκουλατάκης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
36  Στεκουλέα Μεταξία Μέλος Διοίκησης
37 Ταβουλάρη Παναγιώτα Μέλος Διοίκησης
38 Τασιούλας Ιωάννη Μέλος Διοίκησης
39 Ταχταλίδου Ντίνα Μέλος Διοίκησης
40 Τιάκας Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
41 Τσαλικάκης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
42 Τσαραμπουλίδης Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
43 Τσώνης Σωτήρης Μέλος Διοίκησης
44 Φωτόπουλος Νικόλαος Μέλος Διοίκησης
45 Χαρίτος Ευστάθιος Μέλος Διοίκησης

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ

1 Κουμπούρης Δήμος Μέλος Διοίκησης
2 Πάλμος Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
3 Ραλλάκης Εμμανουήλ Μέλος Διοίκησης
Ελεγκτική Επιτροπή Γ.Σ.Ε.Ε

1 Κωνσταντίνου Νικόλαος Προϊστάμενος
2 Λιβέρη Σοφία Γραμματέας
3 Γιαχουντούδης Γεώργιος Γραμματέας
4 Ζαμπέτα Έλσα Γραμματέας
5 Αργύρης Γεώργιος Μέλος
6 Γλυνιαδάκης Γεώργιος Μέλος
7 Καπέλλος Κωνσταντίνος Μέλος
8 Κίτσιος Γεώργιος Μέλος
9  Μαλέας Γεώργιος Μέλος
10 Μανωλάς Εμμανουήλ Μέλος
11 Παλαιολόγου Μιχάλης Μέλος
12 Παπαδόπουλος Γεώργιος Μέλος
13 Πασιντέλης Ιωάννης Μέλος
14 Χάρος Αριστομένης Μέλος
15 Χόρτης Θωμάς Μέλος

 

Γενικό Συμβούλιο Γ.Σ.Ε.Ε.


1 Γκίκας Νικόλαος
2  Γρεβετζάκης Ιωάννης
3 Γωνιανάκης Ιωάννης
4 Καραγιαννίδης Παύλος
5 Κατάνας Γεώργιος
6 Κοζάκος Παναγιώτης
7 Κοκολάκης Εμμανουήλ
8 Κουκλουμπέρης Βάϊος
9 Κουμπουράς Βασίλειος
10 Κρέτσης Κωνσταντίνος
11 Λάζαρης Κώστας
12 Μαυρογιάννης Γιάννης
13 Μπακόπουλος  Αλέξανδρος
14 Νήμας Νικόλαος
15 Ντάνασης Παύλος
16 Πασιντέλης Ιωάννης
17 Προύτζος Παναγιώτης
18 Ρέβας Βασίλειος
19 Σταθόπουλος Αθανάσιος
20 Τσιάμης Κωνσταντίνος
21 Τσιμπόγλου Σάββας
22 Χασομέρης Νικόλαος
23 Χατζηχαραλάμπους Παναγιώτης
24 Χαχαμής Θωμάς
25 Χριστόπουλος Γεώργιος
Γραμματείες Γ.Σ.Ε.Ε

1 Κουρουτός Μιχάλης Γραμματέας Εκπαίδευσης
2 Λαναρά Ζωή Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων
3 Ανέστης Ευστάθιος Γραμματέας Τύπου & Δημοσίων Σχέσεων
4 Πούπκος Ιωάννης Γραμματέας Εργαζόμενης Νεότητας
5 Στεκουλέα Μεταξία Γραμματέας Γυναικείου Τμήματος
6 Δούκας Ιωάννης Γραμματέας Κοινωνικής Πολιτικής
7 Καψοκόλης Δημήτρης Γραμματέας Οικονομικής Πολιτικής
8 Κολεβέντης Φώτης Γραμματέας Ευρωπαϊκών Υποθέσεων
9 Κολλάς Ανδρέας Γραμματέας Υγιεινής & Ασφάλειας
10 Δημητριάδου Σταυρούλα (Λίλα) Γραμματέας Πολιτισμού & Αθλητισμού
11 Κοασίδου Δήμητρα Γραμματέας για θέματα Ειρήνης
12 Θεοχάρη Χριστίνα Γραμματέας Οικολογίας & Περιβάλλοντος
13  Πουγγιάς Λάζαρος Γραμματέας Συνταξιούχων
14 Μπαμπόνηρος Κυριάκος Γραμματέας Ατομικών & Κοινωνικών Δικαιωμάτων
15 Φράγκου Λία Γραμματέας Οικονομικών Μεταναστών
16 Κυριακούλιας Παναγιώτης Γραμματέας Ανέργων
17 Καρανδινάκη Ιωάννα Γραμματέας Καταναλωτικού Κινήματος
18 Γαβριήλ Προκόπης Γραμματέας Εργασιακών Σχέσεων

 

 

Αποτελέσματα εκλογών ανά παράταξη

Π.Α.Σ.Κ.Ε.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΕΣΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

3. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5. ΔΑΝΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

6. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

7. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8. ΘΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

9. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

11. ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

12. ΚΟΛΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

13. ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

14. ΚΟΥΡΟΥΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

15. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

16. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

17. ΣΑΛΟΥΦΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

18. ΣΙΑΚΑΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ

19. ΣΚΟΥΛΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20. ΤΙΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

21. ΤΣΑΡΑΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

22. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΣΤΕΚΟΥΛΕΑ ΜΕΤΑΞΙΑ

2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

3. ΔΡΑΓΚΟΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ

4. ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

5. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6. ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

7. ΚΙΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8. ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

9. ΣΤΟΜΕΪΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

Β.- ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:

1. ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΚΑΠΕΛΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΛΙΒΕΡΗ ΣΟΦΙΑ

5. ΜΑΛΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΧΑΡΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ :

1. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2. ΣΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

3. ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

 

Γ’. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΡΑΒΕΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

3. ΚΑΤΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΚΟΥΚΛΟΥΜΠΕΡΗΣ ΒΑΙΟΣ

5. ΚΡΕΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

6. ΝΗΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

7. ΝΤΑΝΑΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

8. ΠΡΟΥΤΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

10. ΤΣΙΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

11. ΧΑΧΑΜΗΣ ΘΩΜΑΣ

12. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2. ΓΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

3. ΝΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

4. ΒΑΞΕΒΑΝΗ ΑΓΑΘΟΝΙΚΗ

5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6. ΦΑΚΚΑ ΖΗΝΟΒΙΑ

7. ΓΕΡΑΣΙΜΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΚΑΡΑΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΚΑΡΥΣΤΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

Δ.Α.Κ.Ε.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΤΣΑΛΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ

3. ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΗΣ

4. ΧΑΡΙΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

5. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6. ΤΣΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

7. ΚΑΚΑΡΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΚΟΜΙΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

9. ΜΠΟΥΖΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

10. ΠΑΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

11. ΠΕΠΟΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

2. ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΥΛΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

4. ΚΟΑΣΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

5. ΚΑΡΑΛΕΥΘΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

6. ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

7. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΚΑΨΟΚΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

9. ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

10. ΚΟΥΛΚΟΥΤΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

11. ΑΓΑΔΑΚΟΣ ΦΩΤΗΣ

 

Β΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΙΑΧΟΥΝΤΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΚΙΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΚΟΝΤΟΣΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΑΣΙΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΘΕΜΗΣ

3. ΔΕΛΙΩΝΙΑΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

4. ΧΡΟΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Γ΄. ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΚΟΖΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2. ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3. ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4. ΠΑΣΙΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5. ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΕΛΕΓΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

4. ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5. ΠΕΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

6. ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2. ΜΠΟΛΙΑΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΚΟΥΛΚΟΥΤΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Δ.Α.Σ.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1 ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2 ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

3 ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

4 ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

5 ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

6 ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

7 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8 ΠΕΛΑΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

9 ΚΑΤΣΙΚΑΡΩΝΗΣ ΦΩΤΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΣΟΥΛΤΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

2. ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

3. ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

4. ΑΡΤΕΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

5. ΤΣΙΤΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

6. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

7. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

8. ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

9. ΣΤΡΑΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Β΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΖΑΜΠΕΤΑ ΕΛΣΑ

3. ΧΟΡΤΗΣ ΘΩΜΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1 ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

2 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Γ΄. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

3. ΓΚΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΡΕΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

5. ΤΣΙΜΠΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1 ΜΑΤΖΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2 ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΣ ΗΛΙΑΣ

3 ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

4 ΒΑΓΕΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

5 ΜΑΚΡΗ ΚΙΚΗ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟI

1. ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2. ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

 

Αυτόνομη Παρέμβαση

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΑΒΡΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ

3. ΤΑΧΤΑΛΙΔΟΥ ΝΤΙΝΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΕΠΕΣ ΖΩΗΣ

2. ΦΡΑΓΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

3. ΔΙΑΛΕΤΗ ΦΡΥΝΗ

 

B΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Δεν εξελέγη

 

Γ΄. ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2. ΛΑΖΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

2. ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Δ΄. ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30: Δεν εξελέγη

 

Συνδυασμός: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ – ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ: Δεν εξελέγη κανείς

Ελληνικός Οργανισμός Τουρισμού

Διοικητικό Συμβούλιο ΕΟΤ

  • Πάλλης Χρήστος, Δρ. Οικονομικών Επιστημών – Πρόεδρος Δ.Σ.
  • Καπαρουνάκης Χριστόφορος, Δικηγόρος – Αντιπρόεδρος Δ.Σ.
  • Καμπουράκης Αντώνιος, Επιχειρηματίας, πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Ρόδου – Μέλος Δ.Σ.
  • Παπαδριανού Ανδριανή, Δικηγόρος – Μέλος Δ.Σ.
  • Γάτος Χρήστος, Δικηγόρος – Μέλος Δ.Σ.
  • Τριανταφυλλίδης Μιχάλης, Δικηγόρος, σύμβουλος ανάπτυξης – Μέλος Δ.Σ.
  • Φιορεντίνος Ανδρέας, Αντιπρόεδρος Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας, γενικός γραμματέας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων – Μέλος Δ.Σ.
  • Τάσιος Γρηγόριος, Επιχειρηματίας πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Χαλκιδικής – Μέλος Δ.Σ.
Η προηγούμενη διοίκηση του ΕΟΤ

Πρόεδρος του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού, ο δικηγόρος Κωνσταντίνος Ζήκος.


    ΜΕΛΗ Δ.Σ.:

    1. Διονύσης Πάνος

    2. Δημήτρης Κωνσταντόπουλος

    3. Άννια Σπηλιωπούλου

    4. Αίγλη Μπαλαμάτση

    5. Δήμητρα Μπούρα

    6. Ελένη Τσατσάκη

    7. Περικλής Σπάτουλας

    8. Αντώνης Κεραστάρης

 

Διοικήσεις Νοσοκομείων Μακεδονίας (3η ΥΠΕ)

 

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑΣ “ΕΛΕΝΗ Θ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ” – Διοικητής: Χρήστος Γκόγκος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Διοικητής: Κατσίλης Σταύρος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ “ΜΑΜΑΤΣΕΙΟ” – Διοικητής: Μπούρτσου Αναστασία Αναπληρωτής διοικητής: Δημήτριος Αμπάζης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ “ΜΠΟΔΟΣΑΚΕΙΟ” – Διοικητής: Μπούρτσου Αναστασία

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Διοικητής: Σημαδόπουλος Κυριάκος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ – Διοικητής: Χατζηδημητρίου Νίκος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ – Διοικητής: Χατζηδημητρίου Νίκος, Αναπληρωτής διοικητής: Τσακπουνίδης Παναγιώτης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ – Διοικητής: Μάρκου Παύλος, Αναπληρωτής διοικητής: Δαβόρας Βασίλειος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – Διοικητής: Μάρκου Παύλος, Αναπληρωτής διοικητής: Δαβόρας Βασίλειος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Διοικητής: Φαρμάκης Αστέριος

 
– ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΕΤΡΑΣ ΟΛΥΜΠΟΥ, ΠΙΕΡΙΑΣ – Διοικητής: Φαρμάκης Αστέριος Αναπληρωτής διοικητής: Κοσμαδάκης Εμμανουήλ

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ “Γ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ” – Διοικητής: Καλτσίδης Γιώργος Αναπληρωτής διοικητής: Τζιούμης Τριαντάφυλλος

– ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Διοικητής: Καλτσίδης Γιώργος, Αναπληρωτής διοικητής: Θωμάς Αναγνώστου

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ “Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ” – Διοικητής: Παύλος Παπαδόπουλος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ “Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ” – Διοικητής: Παύλος Παπαδόπουλος, Αναπληρωτής διοικητής: Μπαρούτης Σταύρος

ΛΑΡΚΟ

Το Δ.Σ. της ΛΑΡΚΟ

Με απόφαση του Υπουργείου Οικονομικών, το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της εταιρίας ΛΑΡΚΟ Α.Ε. ορίζεται ως εξής:

  • Μπαράκος Αναστάσιος, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος
  • Παπαμαντέλος Δημήτριος, Μέλος Δ.Σ.
  • Παναγόπουλος Ιωάννης, Μέλος Δ.Σ.
  • Μπιτσάκος Σταμέλος, Μέλος Δ.Σ.
  • Χατζηευθυμιάδης Ευστάθιος, Μέλος Δ.Σ.
  • Δουλτσίνος Βασίλειος, Εκπρόσωπος Ε.Τ.Ε.
  • Κυριακόπουλος Ιωάννης, Εκπρόσωπος Ε.Τ.Ε.
  • Αγγελόπουλος Γεώργιος, Εκπρόσωπος ΔΕΗ
  • Θάνος Ευάγγελος, Εκπρόσωπος Εργαζομένων
  • Σταθουλόπουλος Γεώργιος, Εκπρόσωπος Εργαζομένων

 

 

Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Θεσσαλονίκης (ΕΒΕΘ)

 

 

Διοικητική Επιτροπή Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητήριου Θεσσαλονίκης (ΕΒΕΘ)

ΜΠΑΚΑΤΣΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Α΄ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΒΕΡΓΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Β΄ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΧΑΤΖΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΕΠΟΠΤΗΣ

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ

ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

 

Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΒΕΘ

ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΣΤΕΦ. ΛΑΖΑΡΟΣ

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ

ANAΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ι. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΧΑΡ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΗΣ ΚΩΝ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΒΑΡΕΛΛΑΣ ΑΝΑΣΤ. ΜΙΧΑΗΛ

ΒΕΡΓΙΝΗΣ ΚΩΝ. ΙΩΑΝΝΗΣ

ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΝ. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΒΟΥΚΑΛΗ ΙΩΑΝ. ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡ. ΣΤΑΥΡΟΣ

ΓΙΑΓΚΙΟΖΗΣ ΦΑΙΔ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΔΑΜΠΑΣΙΝΑΣ ΙΠΠΟΚΡ. ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΔΙΓΚΑΣ ΓΡΗΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΕΥΘΥΜ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΝΙΚΟΛ. ΑΝΔΡΕΑΣ

ΖΗΣΗΣ ΜΙΧ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΗΛ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΚΑΛΛΙΑΣ ΚΩΝ. ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣ. ΚΟΣΜΑΣ

ΚΑΝΑΒΟΥΡΑΣ ΑΘ. ΛΑΖΑΡΟΣ

ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚ. ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΡ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΑΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΡ. ΚΩΣΤΑΣ

ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΚΟΤΤΗΣ ΠΕΤΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΚΟΥΪΔΗΣ ΠΕΡ. ΛΕΩΝΙΔΑΣ

ΚΟΥΙΜΤΖΗ ΚΩΝ. ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΜΑΚΙΟΣ ΘΡΑΣΥΒ. ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

ΜΑΣΟΥΤΗΣ ΔΙΑΜ. ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΕΝΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΜΙΧΑΛΑΚΟΣ ΑΘΑΝ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΠΑΚΑΤΣΕΛΟΣ ΑΠΟΣΤ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΠΕΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓ. ΣΤΑΥΡΟΣ

ΜΠΙΘΑΣ ΒΑΣ. ΟΡΕΣΤΗΣ

ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΒΑΣ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΜΥΛΩΝΑΣ ΒΑΣ. ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΩΡΑΙΤΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘ. ΙΩΑΝΝΗΣ

ΝΕΝΔΟΣ ΔΗΜ. ΣΤΑΥΡΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΣΑΒ. ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΟΥΓΓΡΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓ. ΘΕΟΦΑΝΗΣ

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣ. ΠΕΤΡΟΣ

ΠΕΝΤΖΟΣ ΠΕΤΡ. ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ

ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΔΗΜ. ΟΘΩΝ

ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΡΟΥΣΙΔΗΣ ΜΙΧ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛ. ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΟΥΡΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡ. ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣ. ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΤΖΙΡΙΤΗΣ ΑΘΑΝ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ ΑΓΑΠ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΣΑΜΠΟΥΡΑΣ ΘΕΟΧ. ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΣΑΠΑΝΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΣΙΟΤΣΚΑΣ ΦΙΛ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

XAΤΖΑΚΟΥ ΚΩΝ. ΜΑΡΙΑ

ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΑΦ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΙΓΚΑΣ ΓΕΩΡ. ΙΩΑΝΝΗΣ

Εκ του νόμου ΜΕΛΗ

ΠΕΝΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΧΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΛΑΚΑΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ ΡΕΜΗΣ

ΜΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΖΟΡΠΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΙΓΚΙΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ

ΤΑΡΑΖΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ

Αριστίνδην ΜΕΛΗ

ΔΑΜΠΑΣΙΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΩΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

 

Σκοπός του ΕΒΕΘ

Σύμφωνα με το ν.3419/05, σκοπός των Επιμελητηρίων, μέσα στα όρια της περιφέρειας τους, είναι η προστασία και ανάπτυξη του εμπορίου, της βιομηχανίας, της βιοτεχνίας, των επαγγελμάτων, του τομέα παροχής υπηρεσιών και των εξαγωγών, σύμφωνα με τα συμφέροντα και τους στόχους της εθνικής οικονομίας, για την ανάπτυξη και την πρόοδο αυτής.

Η παροχή προς την Πολιτεία γνωμοδοτικών εισηγήσεων για κάθε οικονομικό θέμα, περιλαμβανομένων και των σχετικών νομοσχεδίων, με γνώμονα πάντοτε την οικονομική ανάπτυξη της περιφέρειάς τους και την εξυπηρέτηση του γενικότερου συμφέροντος της εθνικής οικονομίας.

Η παροχή στα μέλη τους και σε κάθε ενδιαφερόμενο γνωμοδοτικών εισηγήσεων και πληροφοριών για κάθε οικονομικό θέμα.

 

-Μητρώο Εξαγωγέων

-Ηλεκτρονικές υπηρεσίες

-Διεθνείς διαγωνισμοί

 

 

 

 

 

 

Επιτροπή για τον Εθνικό Ενεργειακό Σχεδιασμό

 

Η Διοίκηση της Επιτροπής για τον Εθνικό Ενεργειακό Σχεδιασμό αποτελείται από:

   
   
Πρόεδρος της επιτροπής ορίζεται ο Κωνσταντίνος Μαθιουδάκης, Γενικός Γραμματέας Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής του ΥΠΕΚΑ και ως Αναπληρωτής Πρόεδρος ο Νικόλαος Βασιλάκος, Πρόεδρος της ΡΑΕ (Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας). Τα υπόλοιπα μέλη είναι οι:

     • Μιχαήλ Παπαδόπουλος, Πρόεδρος Δ.Σ. της ΔΕΣΜΗΕ (Διαχειριστής Ελληνικού Συστήματος Μεταφοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας),

    • Πάνος-Δημήτριος Μαυροκέφαλος, Πρόεδρος Δ.Σ. της ΔΕΣΦΑ (Διαχειριστής Εθνικού Συστήματος Φυσικού Αερίου),

    • Αρθούρος Ζερβός, Πρόεδρος Δ.Σ. της ΔΕΗ,

    • Χάρης Σαχίνης, Πρόεδρος Δ.Σ. της ΔΕΠΑ (Δημόσια Επιχείρηση Αερίου),

    • Ιωάννης Αγαπητίδης, Πρόεδρος Δ.Σ. της ΚΑΠΕ (Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών και Εξοικονόμησης Ενέργειας),

    • Νικόλαος Χαραλαμπίδης, Γενικός Διευθυντής Ελληνικού Τμήματος Greenpeace,

    • Δημήτρης Λάλας, Καθηγητής, Εθνικός Εκπρόσωπος για το Κλίμα

    • Κωσταντίνος Μανιατόπουλος, πρώην Γενικός Διευθυντής Ενέργειας Ευρωπαϊκής Επιτροπής,

    • Παντελής Κάπρος, Καθηγητής ενεργειακής οικονομίας του Εθνικού Μετσόβειου Πολυτεχνείου.  

 

 

Οργανισμός Διεξαγωγής Ιπποδρομιών Ελλάδος

H σύνθεση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Οργανισμού Διεξαγωγής Ιπποδρομιών Ελλάδος είναι:

Πρόεδρος ΔΣ Δημήτρης Σεφτελής, πρώην Δ/νων Σύμβουλος ΟΠΑΠ (1981-1989) και Πρόεδρος ΔΣ ΟΔΙΕ (1995-1996)
Διευθύνων Σύμβουλος Αλέξανδρος Ζάχαρης, Διοικητικό Στέλεχος Επιχειρήσεων (κάτοχος ΜBA)

Μέλη
Κωνσταντίνος Βαφειάδης, Δρ Χημικός Μηχανικός
Κωνσταντίνος Κοντός, Δικηγόρος
Αναστασία Μακαριγάκη, Εμπειρογνώμων σε θέματα ανθρωπίνου δυναμικού
Χρήστος Τσάμης, Οδοντίατρος
Κατερίνα Χατζοπούλου, Νομικός
Βαγγέλης Σπαθής, αιρετός εκπρόσωπος των εργαζομένων
Αλεξάνδρα Σωτηροπούλου, αιρετός εκπρόσωπος των εργαζομένων

 

 

ΑΔΕΔΥ

Διοίκηση ΑΔΕΔΥ

 

Μέλη Εκτελεστικής Επιτροπής Α.Δ.Ε.Δ.Υ

Μέλη Γενικού Συμβουλίου Α.Δ.Ε.Δ.Υ

Μέλη Ελεγκτικής Επιτροπής

 

Ομοσπονδίες που υπάγονται στην ΑΔΕΔΥ

Διοικήσεις Τμημάτων Ομοσπονδιών της ΑΔΕΔΥ

 

Εκτελεστική Επιτροπή ΑΔΕΔΥ

 

Πρόεδρος: Οδυσσέας Ντριβαλάς

Αντιπρόεδρος: Δέσποινα Σπανού

Αντιπρόεδρος: Αντώνης Αντωνάκος

Γενικός Γραμματέας: Ηλίας Ηλιόπουλος

Οργανωτική Γραμματέας: Τάνια Καραγιάννη

Ταμίας: Κώστας Μπόικος.

Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας: Δημήτρης Κίτσιος

Μέλη: Αλέκος Αρβανιτίδης, Ερμής Κασσές, Σταύρος Κουτσιουμπέλης, Κώστας Μπέσης, Δημήτρης Μπράτης, Βέτα Πανουτσάκου, Σπύρος Παπασπύρος, Βασίλης Πολυμερόπουλος,  Κώστας Τσικρικάς και Γιώργος Χαρίσης.


   

Μέλος

Μέλη Γενικού Συμβουλίου Α.Δ.Ε.Δ.Υ

 

•1.      

Αντωνάκος Αντώνιος

•2.      

Αρβανιτίδης Αλέξανδρος

•3.      

Βάρτζελη Παναγιώτα

•4.      

Βίτσιος Αριστείδης

•5.      

Βλασταράκος Μιχαήλ

•6.      

Βορτελίνος Φραγκίσκος

•7.      

Βρεττάκος Ηλίας

•8.      

Γεωργαλής Θεόδωρος

•9.      

Γεωργίου Βασίλειος

•10.  

Γιαλαμάς Δημήτριος

•11.  

Γκέκα Μάρθα

•12.  

Γρίβας Γιάννης

•13.  

Δάλλα Σωτηρία

•14.  

Δαμαλάς Αριστείδης

•15.  

Δημεράς Ζήσης

•16.  

Δόλγυρας Ηλίας

•17.  

Δρακάκης Θεόδωρος

•18.  

Ευθυμίου Χριστόδουλος

•19.  

Ηλιόπουλος Ηλίας

•20.  

Θεοδοσάκης Κυριάκος

•21.  

Θεοδοσιάδης Ιωάννης

•22.  

Καλλωνής Σταύρος

•23.  

Καλόγηρος Νίκος

•24.  

Καλομοίρης Γρηγόριος

•25.  

Καραγιάννη Κωνσταντίνα

•26.  

Κασσές Ερμής

•27.  

Κάσσιος Δημήτριος

•28.  

Καταχανάς Γεώργιος

•29.  

Κετικίδης Πέτρος

•30.  

Κεχαγιάς Φώτιος

•31.  

Κίτσιος Δημήτριος

•32.  

Κλεφτοδήμος Δημήτριος

•33.  

Κόνιαρης Χρήστος

•34.  

Κουλούρης Σπύρος

•35.  

Κουτσιουμπέλης Σταύρος

•36.  

Λεμονής Ρήγας

•37.  

Λιβάνιος Αντώνιος

•38.  

Μεθωνιού Νικολέττα

•39.  

Μητσώνη Σωτηρία

•40.  

Μπαρμπαγιάννης Βασίλειος

•41.  

Μπάρμπας Ιωάννης

•42.  

Μπέλλας Νικόλαος

•43.  

Μπέσης Κωνσταντίος

•44.  

Μπόικος Κωνσταντίνος

•45.  

Μπράτης Δημήτριος

•46.  

Νοτάκης Ιωάννης

•47.  

Ντριβαλάς Οδυσσέας

•48.  

Ξενάκης Βασίλειος

•49.  

Όρλης Ανδρέας

•50.  

Πάϊδας Ιωάννης

•51.  

Παληγιάννης Βασίλειος

•52.  

Πανουτσάκου Ελισάβετ

•53.  

Παπαδοπούλου Μαρία

•54.  

Παπαναστάσης Χρήστος

•55.  

Παπασπύρος Σπύρος

•56.  

Παραδεισανός Κωνσταντίνος

•57.  

Πατουλιάς Αθανάσιος

•58.  

Πήλιουρας Γεώργιος

•59.  

Πολυμερόπουλος Βασίλειος

•60.  

Ραζέλος Χρήστος

•61.  

Ρίζος Παναγιώτης

•62.  

Σαββάκης Γεώργιος

•63.  

Σίμος Άγγελος

•64.  

Σκούμπας Δημήτριος

•65.  

Σμπόνιας Βασίλειος

•66.  

Σουλελές Χρήστος

•67.  

Σπανού Δέσποινα

•68.  

Σπύρου Αθηνά

•69.  

Σταυρίδης Γεώργιος

•70.  

Σχετάκης Αντώνης

•71.  

Τασιοπούλου Βίκυ

•72.  

Τσακνιά Ιωάννα

•73.  

Τσακοπιάκος Ιωάννης

•74.  

Τσάμης Δημήτριος

•75.  

Τσιακανίκας Θανάσης

•76.  

Τσικρικάς Κωνσταντίνος

•77.  

Τσιμπούκογλου Κωνσταντίνος

•78.  

Τσιριγώτης Θανάσης

•79.  

Τσιχλάκης Δημήτριος

•80.  

Φασφαλής Νικόλαος

•81.  

Φιλιππάτου Βασιλική

•82.  

Φραγγίδης Παναγιώτης

•83.  

Χαραλαμπόπουλος Ιωάννης

•84.  

Χατζόπουλος Νικόλαος

•85.  

Χρονόπουλος  Θεόδωρος

 

Οργανισμός Τουριστικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης

 

Το Δ.Σ. του Οργανισμού Τουριστικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ο.Τ.Ε.Κ)

Πρόεδρος: Λοϊζος Ν. Σορωνιάτης,
Οικονομολόγος / Πολιτικός Επιστήμων
Αντιπρόεδρος: Κων/νος Α. Καλογεώργος , Σύμβουλος Διοίκησης Επιχειρήσεων

 
Μέλη:
Νικόλαος Γ. Φαραγκουλιτάκης, εκπρόσωπος του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδος
Αικατερίνη Θ. Καράμπελα, εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Εργαζομένων στον Ο.Τ.Ε.Κ
Λεωνίδας Ι. Καραθανάσης, εκπρόσωπος της Πανελληνίας Ομοσπονδίας Εργατών Επισιτισμού και Υπαλλήλων Τουριστικών Επαγγελμάτων
Αριστοτέλης Α. Σκαμνέλος, Οικονομολόγος
Γεωργία Α. Βαλατσού, Νομικός
Ιάκωβος Β. Καρατράσογλου, Εκπαιδευτικός / Μηχανικός
Νικόλαος Π. Φακιολάς
, Δρ. Κοινωνιολογίας