Εθνική Επιτροπή Δεοντολογίας (ΕΕΔ) για κλινικές μελέτες

 

Το Δ.Σ. της Εθνικής Επιτροπής Δεοντολογίας (ΕΕΔ) για κλινικές μελέτες αποτελείται:

    Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Δημόπουλος, ομότιμος Καθηγητής Ιατρικής, πρώην Πρύτανης

    Μέλη:

    -Αλέξανδρος Στρατηγός, αναπληρωτής Καθηγητής Δερματολογίας

    -Αναστασία Μακαρούνη, δικηγόρος ΕΟΦ

    -Ευστράτιος Βαλσαμής, Παθολόγος, τ. Δ/ντής ΕΣΥ/Αγία Όλγα

    -Ευστάθιος Ηλιοδρομίτης, αναπληρωτής Καθηγητής Καρδιολογίας

    -Κυριάκος Σουλιώτης, Λέκτορας Πανεπιστημίου Πελοποννήσου

    -Κωνσταντίνος Γενατάς, αναπληρωτής Καθηγητής Ογκολογίας

    -Σεβασμιότατος κ. Νικόλαος, Μητροπολίτης Μεσογαίας

    -Σταυρούλα Τσινόρεμα, Αναπληρωτής Καθηγητής Φιλοσοφίας, Παν/μιο Κρήτης

 

Ελληνικός Οργανισμός Γάλακτος και Κρέατος

Τo νέο Δ.Σ. του Ελληνικού Οργανισμού Γάλακτος & Κρέατος είναι:

   
Πρόεδρος: Γεωργούδης Ανδρέας – Ιωσήφ, καθηγητής Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσ/νίκης.

Αντιπρόεδροι: Μπαρλιάς Χρήστος, κτηνοτρόφος, με αναπληρωτή τον Πεβερέτο Παναγιώτη, κτηνοτρόφο.

Δραγατσίκης Ιωάννης, κτηνοτρόφος, με αναπληρωτή τον Βαϊόπουλο Γεώργιο κτηνοτρόφο, πρόεδρο της Ε.Κ.Σ. Καρδίτσας.

ΜΕΛΗ

1. Κατσούλας Νικόλαος, κτηνοτρόφος, με αναπληρωτή τον Δεκόλη Ιωάννη, κτηνοτρόφο.

2. Μαστρογιάννης Δημήτριος, κτηνοτρόφος, με αναπληρωτή τον Αντωνάκο Ιωάννη, κτηνοτρόφο.

3. Σβεντζίδης Θεόδωρος, κτηνοτρόφος, με αναπληρωτή τον Καπάρα Αλέξανδρο, οικονομολόγο.

4. Συμεωνίδης Δημήτριος, πρόεδρος του ΣΕΒΓΑΠ, με αναπληρωτή τον Σατόλια Παύλο, πρόεδρο της ΕΑΣ Καλαβρύτων.

5. Γιαννακάκης Δημήτριος, εκπρόσωπος του Υπουργείου Οικονομικών, με αναπληρώτρια την Κυλίτση Ανδρονίκη, εκπρόσωπο του ίδιου Υπουργείου.

 6. Ζαγορίτης Αλέξανδρος, εκπρόσωπος των Κτηνοτρόφων που πρότεινε ο Σύνδεσμος Ελληνικής Κτηνοτροφίας, με αναπληρωτή τον Γιαννιτσόπουλο Γεώργιο.

 

 

Ελληνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης

 

Το νέο Δ.Σ. του Ελληνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης είναι:

 

Πρόεδρος Δ.Σ. του Ε.Κ.Δ.Δ.Α.: Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου, Καθηγητής Συνεταιριστικής Οικονομίας στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Γενικός Γραμματέας του Ε.Κ.Δ.Δ.Α: Νικόλαος Γ. Γεωργαράκης

Μέλη Δ.Σ.

Κωνσταντίνος Αργυρού, Προϊστάμενος Γενικής Διεύθυνσης Κατάστασης Προσωπικού του ΥΠ.ΕΣ.Δ.Δ.Α.

Ιωάννης Αντωνάκος, Αντιπρόεδρος της Εκτελεστικής Επιτροπής της Α.Δ.Ε.Δ.Υ.

Σιώμος Βλάσης, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Κ.Ε.Δ.Κ.Ε.

Λουκάς Κατσαρός, Γενικός Γραμματέας της Ε.Ν.Α.Ε.

Θεμιστοκλής Μπαλασόπουλος, Πρόεδρος της Εκτελεστικής Επιτροπής της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α.

Μπαμπαράμος Ευτύχιος, ε.τ. Γενικός Διευθυντής Διοίκησης του Α.Σ.Ε.Π.

Θέμιστοκλής Παναγιωτόπουλος

Διονύσιος Μεσσάρης

Παναγιώτης Καλδής

Αναπληρωματικά Μέλη:

Θεόδωρος Χρονόπουλος, Πρόεδρος Κοινωνικού Πολύκεντρου ΑΔΕΔΥ

Σαρκίρης Αθανάσιος, μέλος Κ.Ε.Δ.Κ.Ε.

Αικατερίνη Αδαμοπούλου, Νομαρχιακή Σύμβουλος Αθηνών

Βασίλης Πολυμερόπουλος, Α’ Αντιπρόεδρος της Ε.Ε. της Π.Ο.Ε. – Ο.Τ.Α.

 

Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων

 Δ.Σ. του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων:

-Πρόεδρος: Αντωνόπουλος Αλέξανδρος

Σπούδασε μαθηματικά στο Πανεπιστήμιο Αθηνών και είναι κάτοχος μεταπτυχιακών τίτλων σε Επιχειρησιακή Έρευνα (MSc) από το London School of Economics και στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΜΒΑ) από το Imperial College του Λονδίνου. Έχει διατελέσει Δ/νων Σύμβουλος στην ΠΡΟΟΔΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ Α.Ε., τη ΔΙΑΣ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟΥ Α.Ε., ενώ κατείχε διευθυντικές θέσεις στους ομίλους Τράπεζα Probank, EFG Eurobank Ergasias και πρώην Τράπεζας Εργασίας

-Αντιπρόεδρος: Παπανίκος Ιωάννης, Συνταξιούχος Τραπεζικός

-Μέλη:

Θαλασσινάκη Ελένη, Υπάλληλος ΓΛΚ

Κιντής Κωνσταντίνος, Υπάλληλος του Υπουργείου Εσωτερικών, Αποκέντρωσης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

Μούτος Θωμάς, Καθηγητής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών

Παπαζαχαρίου Κωνσταντίνος, Συνταξιούχος Ε.Τ.Ε

 

ΟΠΑΠ

Το Δ.Σ. του ΟΠΑΠ

Η ΟΠΑΠ Α.Ε. σύμφωνα με τις αρχές της Εταιρικής Διακυβέρνησης, εφαρμόζει μοντέλο διοίκησης διακριτών εξουσιών.

Το Δ.Σ συγκροτήθηκε εκ νέου σε Σώμα, σύμφωνα με το άρθρο 13 του καταστατικού της Εταιρείας, ως ακολούθως:

1. Κωνσταντίνος Λουρόπουλος του Γεωργίου, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος, Εκτελεστικό Μέλος,
2. Δημήτριος Αγραφιώτης του Βασιλείου, Μη Εκτελεστικό Μέλος,
3. Αθανάσιος Ζυγούλης του Δημητρίου, Εκτελεστικό Μέλος,
4. Παναγιώτης Κολιοπάνος του Φιλίππου, Μη Εκτελεστικό Μέλος,
5. Δέσποινα Λασκαρίδου του Σάββα, Μη Εκτελεστικό Μέλος,
6. Επαμεινώνδας Λεκέας του Ιωάννη, Μη Εκτελεστικό Μέλος,
7. Θεοφάνης Μουστακάτος του Εμμανουήλ, Προσωρινά Ανεξάρτητο Μη Εκτελεστικό Μέλος,
8. Στέφανος Παντζόπουλος του Γιαννούρη, Προσωρινά Ανεξάρτητο Μη Εκτελεστικό Μέλος,
9. Γρηγόριος Φελώνης του Βασιλείου, Μη Εκτελεστικό Μέλος,
10. Κωνσταντίνος Φουλίδης του Ιωάννη, Μη Εκτελεστικό Μέλος και
11. Ευθυμία Χαλάτση του Χαραλάμπους, Ανεξάρτητο Μη Εκτελεστικό Μέλος.

Ανώτατο Αεροπορικό Συμβούλιο

 

Η σύνθεση του νέου Ανώτατου Αεροπορικού Συμβούλιου

 

Το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας ανακοινώνει ότι μετά τις τακτικές κρίσεις έτους 2010-2011, η νέα σύνθεση του Ανώτατου Αεροπορικού Συμβουλίου (ΑΑΣ), καθορίζεται ως εξής: 

1.

Αντιπτέραρχος (Ι)

Βασίλειος Κλόκοζας

Αρχηγός ΓΕΑ

2.

Αντιπτέραρχος (Ι)

Αντώνιος Ατματζάκης

Αρχηγός Τ.Α. και Διοικητής CAOC-7

3.

Αντιπτέραρχος (Ι)

Γεώργιος Δούμου

Διοικητής ΣΕΘΑ

4.

Υποπτέραρχος (Ι)

Αντώνιος Τσαντηράκης

Διοικητής ΔΑΥ

5.

Υποπτέραρχος (Ι) 

Χρήστος Χαρίτος

Υπαρχηγός ΓΕΑ

6.

Υποπτέραρχος (Ι)

Κωνσταντίνος Πέτρουλας

Διοικητής ΔΑΕ

7.

Υποπτέραρχος (Ι)

Ηλίας Βενέτης

Επιτελάρχης Στρατηγείου ΓΕΕΘΑ

8.

Υποπτέραρχος (Ι)

Αδάμ Θωμαϊδης

Διοικητής Σχολής Ικάρων

9.

Υποπτέραρχος (Ι)

Ηλίας Χριστακόπουλος

Β’ Βοηθός Επιτελάρχη Στρατηγείου ΓΕΕΘΑ

10.

Υποπτέραρχος (Ι)

Φώτιος Κρεβάικας

Υπαρχηγός Τ.Α

11.

Υποπτέραρχος (Ι)

Αντώνιος Πιέρρος

Διευθυντής Α΄ Κλάδου ΓΕΑ

12.

Υποπτέραρχος (Ι)

Κωνσταντίνος Δημόπουλος

Επιτελάρχης ΑΤΑ 

13.

Υποπτέραρχος (Ι)

Παναγιώτης Μαμώλης

Διευθυντής ΓΕΕΘΑ/Δ’ ΚΛΑΔΟΣ/ΔΑΠ

14.

Υποπτέραρχος (Ι)

Ευάγγελος Τουρνάς

Διευθυντής Δ΄ Κλάδου ΓΕΑ

15.

Υποπτέραρχος (Ι)

Χρήστος Βαΐτσης

Διευθυντής Κλάδου Στρατηγικής και Πολιτικής ΓΕΕΘΑ

16.

Υποπτέραρχος (Ι)

Κωνσταντίνος Πριόνας

Διευθυντής Β΄ Κλάδου ΓΕΑ

17.

Υποπτέραρχος(ΜΗ)

Αχιλλέας Λέλλας

Γενικός Επιθεωρητής Πολεμικής Αεροπορίας 

18.

Υποπτέραρχος(ΜΗ) 

Νικόλαος Μεταλληνός

Επιτελάρχης ΔΑΥ

19.

Υποπτέραρχος (Ο) 

Ευάγγελος Λάτσιος

Διευθυντής Οικονομικού ΓΔΟΣΥ

20.

Υποπτέραρχος (ΥΙ)

Σταύρος Καβασακάλης

Διευθυντής Υγειονομικού ΓΕΑ

21.

Υποπτέραρχος (ΥΙ)

Στέφανος Φουρλεμαδής

Πρόεδρος ΑΑΥΕ

 

Κεντρικό Συμβούλιο Νεωτέρων Μνημείων

 

Τα μέλη του Κεντρικού Συμβούλιου Νεωτέρων Μνημείων είναι:

 

Τα νέα μέλη του Κεντρικού Συμβουλίου Νεωτέρων Μνημείων του Υπουργείου Πολιτισμού και Τουρισμού είναι τα εξής:

  • Λίνα Μενδώνη, Γενική Γραμματέας του ΥΠΠΟΤ, ως πρόεδρος , αναπληρούμενη από τον Παναγιώτη Τζίννη, Προϊστάμενο της Δ/νσης Εκτέλεσης Έργων Μουσείων και Πολιτιστικών Κτιρίων του ΥΠΠΟΤ
  • Αντώνης Κλαδιάς , Νομικός Σύμβουλος τους Κράτους στο ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενος από την Αγγελική Καστανά, Πάρεδρο στο Γραφείο Νομ. Συμβούλου στο ΥΠΠΟΤ
  • Μαρία Βλαζάκη-Ανδρεαδάκη, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη της Γεν. Δ/νσης Αρχ/των και Πολιτιστικής Κληρονομιάς του ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενη από την Σταματία Χατζηνικολάου, Προϊσταμένη της Δ/νση Νεώτερης Πολιτιστικής Κληρονομιάς του ΥΠΠΟΤ
  • Αλέξανδρος Θεοχαρόπουλος, Προϊστάμενος της Γεν. Δ/νσης Αναστήλωσης Μουσείων και Τεχνικών Έργων του ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενος από τον Αθανάσιο Νακάση, Προϊστάμενο της Δ/νσης Τεχνικών Ερευνών Αναστήλωσης του ΥΠΠΟΤ
  • Ευγενία Γατοπούλου, Προϊσταμένη της Υπηρεσίας Νεωτέρων Μνημείων και Τεχνικών Έργων Δυτικής Ελλάδας του ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενη από τον Δημήτρη Παλιούρα, Προϊστάμενο της Υπηρεσίας Νεωτέρων Μνημείων και Τεχνικών Έργων Θεσσαλίας του ΥΠΠΟΤ.
  • Βασίλης Χανδακάς, Αναπληρωτής Προϊστάμενος της Υπηρεσίας Τεχνικών Έργων Κεντρικής Μακεδονίας του ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενος από την Κορνηλία Τρακοσοπούλου, Αναπληρώτρια Προϊσταμένη της Εφορείας Νεωτέρων Μνημείων Κεντρικής Μακεδονίας του ΥΠΠΟΤ
  • Μαρία Ταπανλή – Δανιά, Προϊσταμένη της Υπηρεσίας Νεωτέρων Μνημείων και Τεχνικών Έργων Βορείου Αιγαίου του ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενη από τον Αθανάσιο Πέππα, Προϊστάμενο της Υπηρεσίας Νεωτέρων Μνημείων και Τεχνικών Έργων Δωδεκανήσου του ΥΠΠΟΤ
  • Νικόλαος Ζίας , ομότιμος καθηγητής της Ιστορίας της Τέχνης στο ΕΚΠΑ, αναπληρούμενος από τον Μιλτιάδη Παπανικολάου, καθηγητή της Ιστορίας της Τέχνης στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  • Ελισάβετ Βιντζηλαίου, πολιτικός μηχανικός , καθηγήτρια στο ΕΜΠ, αναπληρούμενη από τον Βλάση Κουμούση, πολιτικό μηχανικό, καθηγητή στο ΕΜΠ
  • Ιορδάνης Δημακόπουλος , αρχιτέκτονας, επίτιμος Γεν. Δ/ντής του ΥΠΠΟΤ, αναπληρούμενος από την Μαρία Φουντούκου, αρχιτέκτονα, επίτιμη Δ/ντρια του ΥΠΠΟΤ
  • Γεώργιος Τζιρτζιλάκης, αρχιτέκτονας, επίκουρος καθηγητής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, αναπληρούμενος από την Ιφιγένεια Ντ΄Αμίκο, επίτιμη Δ/ντρια του ΤΑΠΑ
  • Παναγιώτης Τουρνικιώτης, αρχιτέκτονας, καθηγητής στο ΕΜΠ, αναπληρούμενος από τον Εμμανουήλ Μαρμαρά, αρχιτέκτονα, καθηγητή στο Πολυτεχνείο Κρήτης
  • Όλγα Μεντζαφού -Πολύζου, ιστορικός τέχνης, Επιμελήτρια Εθνικής Πινακοθήκης, αναπληρούμενη από την Ειρήνη Οράτη, ιστορικό τέχνης
  • Γεώργιος Γκανασούλης, Προϊστάμενος στο Τμήμα Παραδοσιακών Οικισμών της Δ/νσης Πολεοδομικού Σχεδιασμού, ως εκπρόσωπος του Υπουργείου Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, αναπληρούμενος από την Αναστασία Ρέλλια, αρχιτέκτονα μηχανικό, η οποία υπηρετεί στην ίδια διεύθυνση του ΥΠΕΚΑ
  • Πολυτίμη Καραμπίνη-Σαββίδου, αρχιτέκτονας- μηχανικός , ως εκπρόσωπος του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος, αναπληρούμενη από την Ελένη – Μαρία Κατσίκα, αρχιτέκτονα-μηχανικό μέλος του ΤΕΕ

Η θητεία των μελών του Συμβουλίου είναι τριετής.

 

 

Υγειονομικές Περιφέρειες

 Οι διοικήσεις των Υπηρεσιών Υγείας (ΥΠΕ)

 

Από την κυβέρνηση ανακοινώθηκαν  οι νέες διοικήσεις των υπηρεσιών υγείας που αποτελούνται από εκπροσώπους και των τριών κομμάτων που συμμετέχουν στην κυβέρνηση. Οι διοικητές των ΥΠΕ, είναι:

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 1η ΥΠΕ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΚΟΝΤΟΖΑΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 1η ΥΠΕ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 1η ΥΠΕ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΟΥΝΑΡΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 2η ΥΠΕ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΑΙΓΑΙΟΥ: ΕΥΔΟΚΙΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 2η ΥΠΕ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΑΙΓΑΙΟΥ: ΠΛΑΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 2η ΥΠΕ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΑΙΓΑΙΟΥ: ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 3η ΥΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 3η ΥΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΝΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 3η ΥΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΜΠΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 4η ΥΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΘΡΑΣYΒΟΥΛΟΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 4η ΥΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 4η ΥΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΜΟΣΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 5η ΥΠΕ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ-ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΜΑΚΡΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 5η ΥΠΕ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ-ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΔΑΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 5η ΥΠΕ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ-ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΜΠΡΙΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 6η ΥΠΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-ΗΠΕΙΡΟΥ-ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΚΑΤΣΙΒΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 6η ΥΠΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-ΗΠΕΙΡΟΥ-ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 6η ΥΠΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ-ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-ΗΠΕΙΡΟΥ-ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΑΛΜΠΑΝΗ ΛΕΝΑ
ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 7η ΥΠΕ ΚΡΗΤΗΣ: ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 7η ΚΡΗΤΗΣ: ΤΡΙΧΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
ΥΠΟΔΙΟΙΚΗΤΗΣ 7η ΚΡΗΤΗΣ: ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΕΚΕΠΥ: ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ: ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Οργανισμός Γεωργικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Απασχόλησης – ΔΗΜΗΤΡΑ

Το νέο Δ.Σ.  του Οργανισμού Γεωργικής Εκπαίδευσης (ΟΓΕΕΚΑ) – ΔΗΜΗΤΡΑ
   

Η νέα διοίκηση του Οργανισμού Γεωργικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Απασχόλησης (ΟΓΕΕΚΑ) – ΔΗΜΗΤΡΑ είναι :

Πρόεδρος: Μπούρα Αγγελική του Δημητρίου, πτυχιούχος τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσ/νίκης, με μεταπτυχιακές σπουδές.

Διευθύνων Σύμβουλος: Σαμίτας Αριστείδης του Γεωργίου, πτυχιούχος τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με μεταπτυχιακές σπουδές και διδακτορικό.

ΜΕΛΗ

1. Καραμουσαντάς Δημήτριος, πτυχιούχος Γεωργικής Μηχανολογίας με αναπληρωτή τον Χατζηθεοδωρίδη Φώτη, απόφοιτο Οικονομικών Επιστημών Αριστοτέλειο Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

2. Σπυρόπουλος Ιωάννης, πτυχιούχος Μαθηματικού τμήματος του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με αναπληρωτή τον Αδαμόπουλο Γεώργιο, πτυχιούχο Οργάνωσης κα Διοίκησης Αγροτικών Εκμεταλλεύσεων ΤΕΙ Θεσ/νίκης.

3. Γιαννόπουλος Βασίλειος, Αγρότης με αναπληρωτή τον Κόλλια Βασίλειο, Αγρότη.

4. Γλυκός Σταύρος, υπάλληλος ΥΠΑΑΤ, με αναπληρωτή τον Χατζάρας Ιωάννης , υπάλληλο ΥΠΑΑΤ.

5. Κλεάνθης Ισραηλίδης, εκπρόσωπος του ΕΘΙΑΓΕ, με αναπληρωτή τη Δημαρέλλη – Μάλλη Ζωή.

6. Δημάκης Αθανάσιος, εκπρόσωπος του ΓΕΩΤ.Ε.Ε., με αναπληρωτή τον Τσατήρη Βασίλειο.

7. Περάκη Βασιλική, σύμβουλος του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, με αναπληρωτή τον Μπαμπίλη Δημήτριο μόνιμο Πάρεδρο του ίδιου Ινστιτούτου.

8. Λίτσος Φώτης, εκπρόσωπος της ΠΑΣΕΓΕΣ, με αναπληρωτή τον Γκοτσίνα Νίκο.

9. Πίττας Γεώργιος, εκπρόσωπος του Συνδέσμου Ελληνικών Βιομηχανιών, με αναπληρωτή τον Ρεπάνη Μανώλη.

 

Ελληνική Εταιρεία Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης

Το  νέο Δ.Σ. της Ελληνικής Εταιρείας Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης είναι:

 

Πρόεδρος: Νικόλαος Βαφειάδης, Φοροτεχνικός, Αντιδήμαρχος Αθηναίων

Αντιπρόεδρος: Παναγιώτης Σκοτινιώτης, Δικηγόρος, τέως Νομάρχης Μαγνησίας

Διευθύνων Σύμβουλος: Ράλλης Γκέκας, Δρ. Οικονομολόγος

Γραμματέας: Ζαφειρούλα (Ζέφη) Δημαδάμα, Περιφερειολόγος

Μέλη Δ.Σ.
Αναστάσιος Αλιφέρης, Δήμαρχος Τήλου
Θεόδωρος Γεωργάκης, Δικηγόρος, τέως Δήμαρχος Ηλιούπολης Ν. Αττικής
Ιωάννης Γκογκοζώτος, Δικηγόρος
Γεώργιος Ιωακειμίδης, Πολιτικός Μηχανικός, Δήμαρχος Αγίου Ιωάννη Ρέντη Ν. Αττικής
Επαμεινώνδας Λαμπρακάκης, Πολιτικός Επιστήμων
Γεώργιος Ούστογλου, Απόφοιτος Ναυτικής Ακαδημίας, Δήμαρχος Φερών Έβρου
Νικόλαος Τριανταφύλλου, Πολιτικός Μηχανικός, Δημοτικός Σύμβουλος Ιλίου Ν. Αττικής