Οργανισμοί Θεσσαλονίκης

Οι νέες διοικήσεις των Οργανισμών της Θεσσαλονίκης έχουν ως εξής:

 

  • Οργανισμός Λιμένος Θεσσαλονίκης (Ο.Λ.Θ.)

Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος:  Στέλιος Αγγελούδης, νομικός

Η νέα σύνθεση του Διοικητικού Συμβουλίου είναι η εξής :
  • Αγγελούδης Στυλιανός, Πρόεδρος του Δ.Σ./Ο.Λ.Θ Α.Ε.  και Δ/νων Σύμβουλος της Ο.Λ.Θ. Α.Ε., εκτελεστικό μέλος
  • Παπαϊωάννου Κωνσταντίνος, Αντιπρόεδρος του Δ.Σ./Ο.Λ.Θ Α.Ε., εκτελεστικό μέλος
  • Αλίρη Χριστίνα, μη εκτελεστικό μέλος
  • Αντωνιάδης Χριστόδουλος, μη εκτελεστικό μέλος
  • Αντωνόπουλος Βασίλειος, ανεξάρτητο μη εκτελεστικό μέλος
  • Σαουλίδης Αντώνιος, μη εκτελεστικό μέλος
  • Τοπαλίδης Χάρης, ανεξάρτητο μη εκτελεστικό μέλος
  • Σπανόπουλος Γεώργιος, εκπρόσωπος των Υπαλλήλων, μη εκτελεστικό μέλος
  • Θηρίου Δημήτριος, εκπρόσωπος των Λιμενεργατών, μη εκτελεστικό μέλος
  • Δημαρέλος Γεώργιος, εκπρόσωπος του Δήμου Θεσσαλονίκης, ανεξάρτητο μη εκτελεστικό μέλος
  • Νέζης Κωνσταντίνος, εκπρόσωπος ΟΚΕ
Ορίστηκαν ως μέλη της Ελεγκτικής Επιτροπής του Τμήματος Εσωτερικού ελέγχου οι κκ.
  • Σαουλίδης Αντώνιος
  • Αλίρη Χριστίνα

 Τα βιογραφικά των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου είναι διαθέσιμα εδώ.

 

  • Διεθνής Έκθεση Θεσσαλονίκης Α.Ε. (Δ.Ε.Θ.)

Πρόεδρος Δ.Σ. : Θόδωρος Σουμπάσης, νομικός

Διευθύνων Σύμβουλος: Τάσος Τζήκας, επιχειρηματίας, ηλεκτρολόγος –μηχανολόγος

Διοικητικό Συμβούλιο Δ.Ε.Θ. Α.Ε.

1) Θεόδωρος Σουμπάσης, Δικηγόρος, Πρόεδρος ΔΕΘ
2) Τάσος Τζήκας, Επιχειρηματίας, Εντεταλμένος Σύμβουλος ΔΕΘ
3) Νικόλαος Πέντζος, Πρόεδρος Συνδέσμου Βιομηχανιών Βορείου Ελλαδος
4) Δημήτριος Λακασάς, Πρόεδρος Συνδέσμου Εξαγωγέων Βορείου Ελλάδος
5) Μανώλης Βλαχογιάννης, Αντιπρόεδρος Εμποροβιομηχανικού Επιμελητηρίου Θεσσαλονίκης
6) Παναγιώτης Αβραμόπουλος, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Θεσσαλονίκης
7) Μάρκος Ασαέλ, Καθηγητής Πολυτεχνείου (Α.Π.Θ.)
8) Κωνσταντίνος Αλεξόπουλος, Μέλος Δ.Σ. Συνδέσμου Ελληνικών Τουριστικών Επιχειρήσεων
9) Ματθαίος Αφεντουλίδης, Εκπρόσωπος Εργαζομένων ΔΕΘ

 

  • HELEXPO

Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος : Πάρις Μαυρίδης, μαθηματικός

Αντιπρόεδρος: Γιώργος Μαραντέλος

Μέλη

Αλέξανδρος Λογοθετίδης  
Βασίλειος Σιωμάδης  
Νικόλαος Βαρβαρούσης   
Γεώργιος Μαρνέλλος  
Βασίλειος Χουλιάρας  
Γεώργιος Ναζίρης  
Φωτεινή Ανδριώτη

 

  • Οργανισμός Ρυθμιστικού Σχεδίου Θεσσαλονίκης

Η νέα διοίκηση του Οργανισμού Ρυθμιστικού Θεσσαλονίκης έχει ως εξής:

  • Πρόεδρος: Πάνος Σταθακόπουλος, Δρ. Αρχιτέκτονας/Πολεοδόμος
  • Αντιπρόεδρος: Άσπα Γοσποδίνη, Δρ. Αρχιτέκτονας/Πολεοδόμος
  • Μέλος: Μαρία Γρηγοριάδου, Πολιτικός Μηχανικός/Συγκοινωνιολόγος
  • Μέλος: Χρήστος Μαμαρίκας, Πολιτικός Μηχανικός

 

  • Αλεξάνδρεια Ζώνη Καινοτομίας

Πρόεδρος : Ελευθέριος Ιακώβου, καθηγητής Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ.
Διευθύνων Σύμβουλος : Ιορδάνης Αρζιμάνογλου, μοριακός γενετιστής

 

  • Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης

Συγκροτήθηκε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης, με σχετική απόφαση του Υπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού, κ. Παύλου Γερουλάνου. Η θητεία του Δ.Σ. είναι 3ετής.

    Το Δ.Σ. του Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης έχει ως εξής:

     Πρόεδρος: Γιάννης Μπουτάρης, Δήμαρχος Θεσσαλονίκης

     Αντιπρόεδρος: Γιάννης Σμαραγδής, σκηνοθέτης

       Μέλη:

    Βικτωρία Γεωργουβέλα, Σύμβουλος πολιτιστικής διαχείρισης

    Γιωργανδρέας Ζάννος, Δικηγόρος – Eκπρόσωπος ΕΡΤ

    Νίκος Παναγιωτόπουλος, Σεναριογράφος

    Σπύρος Πέγκας, Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Παιδείας και τουρισμού Δήμου Θεσσαλονίκης – Εκπρόσωπος Δήμου Θεσσαλονίκης

    Φίλιος Στάγκος, Δημοσιογράφος

 

  • Το Δ.Σ. του Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης Θεσσαλονίκης


Με απόφαση  του Υπουργού Πολιτισμού Π.  Γερουλάνου, συγκροτήθηκε το νέο διοικητικό συμβούλιο του  Κρατικού Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης Θεσσαλονίκης. Η θητεία του Δ.Σ είναι τριετής. Το Δ.Σ  του ΚΜΣΤ έχει ως εξής:

Πρόεδρος: Κατερίνα Κοσκινά, ιστορικός τέχνης-μουσειολόγος
Αντιπρόεδρος: Γιώργος Βασιλακάκης, δικηγόρος

Μέλη:
Θεοφάνης Βάρβογλης, σύμβουλος επιχειρήσεων
Αρσέν Καλφαγιάν, συλλέκτης-ιδιοκτήτης αίθουσας τέχνης
Ματθίλδη Καράσσο, οικονομολόγος
Αλίκη Κωστάκη, συλλέκτης – αρχαιοπώλης
Τραϊανός Χατζηδημητρίου, δημοσιογράφος
Γιώργος Τσακίρης, ζωγράφος, εκπρόσωπος του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών Ελλάδας
Δέσποινα Τσούρκα-Παπαστάθη, ομότιμη καθηγήτρια Νομικής Σχολής Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, εκπρόσωπος της Γενικής Γραμματείας Μακεδονίας-Θράκης

 

  • Όπερα Θεσσαλονίκης


Η σύνθεση της Εφορείας της Όπερας Θεσσαλονίκης, έχει ως εξής:

Πρόεδρος
Θωμάς Τρικούκης, Δικηγόρος, Συγγραφέας

Αντιπρόεδρος
Άννα Σταυρακοπούλου

Μέλη
Ευγενία Αρσένη, Διδάκτωρ Θεατρολογίας, διδάσκουσα στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
Άννα Ιωακειμίδου, Σύμβουλος Πολιτιστικής Διαχείρισης
Ελένη Λιανού, Δικηγόρος


  • ΕΥΑΘ Παγίων

Πρόεδρος : Αλέξανδρος Αθανασίου, καθηγητής Διοίκησης Επιχειρήσεων και Καινοτομίας

 

  • Οργανισμός Λαϊκών Αγορών Θεσσαλονίκης

Πρόεδρος : Χρήστος Κουτράκης, χημικός μηχανικός

Το Δ.Σ.

  1. Κουτράκης Χρήστος του Νικολάου, Χημικός,  Πρόεδρος.
  2. Χατζηπαναγιώτης Ιωάννης του Ευστρατίου, υπάλληλος της Δ/νσης Εμπορίου της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Θεσσαλονίκης, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Λιαλιάτσο Δημήτριο του Κωνσταντίνου.
  3. Γεωργούδη Νίκη του Γεωργίου, εκπρόσωπος των εργαζομένων στον Οργανισμό Λαϊκών Αγορών Θεσσαλονίκης (Ο.Λ.Α.Θ.), ως τακτικό μέλος, με αναπληρώτρια την Σουλτογιάννη Δήμητρα του Κωνσταντίνου,
  4. Αφεντουλίδης Αναστάσιος του Δημητρίου, εκπρόσωπος της Τοπικής Ένωσης Δήμων και Κοινοτήτων του Νομού Θεσσαλονίκης (Τ.Ε.Δ.Κ.Ν.Θ.) ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ερμείδη Παναγιώτη του Γεωργίου.
  5. Τοπούζης Δημήτριος του Ιωάννη, εκπρόσωπος Παραγωγών Αγροτικών Προϊόντων Πωλητών Λαϊκών Αγορών που προτείνεται από την ΠΑ.Σ.Ε.ΓΕ.Σ ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ευθύμογλου Γιώργο του Παναγιώτη
  6. Μακρίδης Βασίλειος του Γεωργίου, εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Παραγωγών Λαϊκών Αγορών Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας,Θεσσαλίας, Θράκης, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παππά Αθανάσιο του Περικλή.
  7.  Λαβιδάς Γεώργιος του Αστερίου, εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Παραγωγών Λαϊκών Αγορών Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας, Θεσσαλίας, Θράκης, ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Κεχαγιά Χαρίτο του Δημητρίου.
  8. Καζάκος Νικόλαος του Καριοφύλλη, εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Σωματείων Επαγγελματιών Παραγωγών Πωλητών Λαϊκών Αγορών Θεσσαλίας –Μακεδονίας – Θράκης ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παυλίδη Λάζαρο του Φωτίου.
  9. Χρυσαφίδης Γεώργιος του Στεργίου, εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Σωματείων Επαγγελματιών Παραγωγών Πωλητών Λαϊκών Αγορών Θεσσαλίας –Μακεδονίας – Θράκης ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Καρυπίδη Κωνσταντίνο του Ελισσαίου.
  10. Τσεμπερλίδης Νικόλαος του Στεφάνου, εκπρόσωπος της Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Μήττα Νικόλαο του Κωνσταντίνου.
  11. Σαρβάνης Χρήστος του Γρηγορίου, υπάλληλος της Δ/νσης Αγροτικής Ανάπτυξης της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Θεσσαλονίκης ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Παύλου Ευάγγελο του Αντωνίου.
  12. Κοτσώνας Νικόλαος του Παναγιώτη, ορισθείς από τον Υπουργό Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας, ως μέλος με αναπληρωτή τον Βαϊνά Ζήση του Τηλέμαχου.
  13. Δεληγιάννης Γεώργιος του Νικολάου, ορισθείς από τον Υπουργό Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας, ως μέλος, με αναπληρωτή τον Αλμπάνη Θεοφάνη του Τριαντάφυλλου.
  14. Τσαμασλής Γεώργιος του Ιωάννη εκπρόσωπος της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Θεσσαλονίκης ως τακτικό μέλος, με αναπληρωτή τον Ευθυμιάδη Δημήτριο του Στεφάνου.
  15.  Θεολογίδου Ευθυμία του Μερκουρίου, εκπρόσωπος του Ενιαίου Φορέα Τροφίμων (Ε.Φ.Ε.Τ.) ως τακτικό μέλος με αναπληρωτή τον Καρανάσιο Αθανάσιο του Περικλή.

 

  • Κεντρική Αγορά Θεσσαλονίκης Α.Ε.

Πρόεδρος : Κωνσταντίνος Σαββίδης, εκπαιδευτικός
Διευθύνων Σύμβουλος : Παναγιώτης Κακαφίκας, γεωπόνος

Εθνικό Κλειστό Γυμναστήριο Πειραιά

Η διοίκηση του Εθνικού Κλειστού Γυμναστηρίου Πειραιά – ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ:

   

    Πρόεδρος: Αρώνης Αντώνιος

    Αντιπρόεδρος: Κοτσολάκης Εμμανουήλ

    Γραμματέας: Μαυροπούλου Αγγελική

    Ταμίας: Γραμματικός Νικόλαος

    Έφορος: Κραουνάκης Νικόλαος

    Μέλος: Τσιλιμπέρδη Νίκη

    Μέλος: Τσάμη Βασιλική

ΓΣΕΕ

Οι οργανώσεις της ΓΣΕΕ


Οι οργανώσεις-μέλη της ΓΣΕΕ είναι:

 

Διοίκηση Γ.Σ.Ε.Ε. – Προεδρείο

1 Παναγόπουλος Ιωάννης Πρόεδρος
2 Κιουτσούκης Νικόλαος Γενικός Γραμματέας
3  Ανέστης Στάθης  Αναπλ. Γενικός Γραμματέας
4 Μουτάφης Ευάγγελος  Γραμματέας Οργανωτικού
5 Τριανταφυλλίδης Αβραάμ (Μάκης) Αναπλ. Γραμματέας Οργανωτικού
6 Θωμάς Φίλιππος Γραμματέας Οικονομικού
7  Κολεβέντης Φώτιος Αναπλ. Γραμματέας Οικονομικού
8 Γαβρίλης Γεώργιος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
9 Καραθανάσης Λεωνίδας Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
10 Καρανδινάκη Ιωάννα Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
11 Κολλάς Ανδρέας Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
12 Πάλλης Ευάγγελος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
13 Ζαριανόπουλος Σωτήρης Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
14 Κούτρας Θεόδωρος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
15 Πέρρος Γεώργιος Μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής
16 Βασιλόπουλος Θάνος Μέλος Διοίκησης
17 Γεωργακόπουλος Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
18 Δανούσης Αθανάσιος Μέλος Διοίκησης
19 Δημητριάδου Σταυρούλα (Λίλα) Μέλος Διοίκησης
20 Ζιώγας Κωνσταντίνος Μέλος Διοίκησης
21 Ηλιόπουλος Νικόλαος Μέλος Διοίκησης
22 Θεοχάρης Ευθύμιος Μέλος Διοίκησης
23 Κακαριάρης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
24 Καραγεωργόπουλος Δημήτριος Μέλος Διοίκησης
25 Κατσικαρώνης Φώτης Μέλος Διοίκησης
26 Κατσώτης Χρήστος Μέλος Διοίκησης
27 Κομίνης Αλέξανδρος Μέλος Διοίκησης
28 Κοντοπάνος Μανώλης Μέλος Διοίκησης
29 Κουρουτός Μιχάλης Μέλος Διοίκησης
30 Κωνσταντινόπουλος Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
31 Κωστόπουλος Νικόλας Μέλος Διοίκησης
32  Πελάης Σταμάτης Μέλος Διοίκησης
33  Σαλουφάκου Σταυρούλα (Στάβυ) Μέλος Διοίκησης
34  Σιακάρας Φώτιος Μέλος Διοίκησης
35  Σκουλατάκης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
36  Στεκουλέα Μεταξία Μέλος Διοίκησης
37 Ταβουλάρη Παναγιώτα Μέλος Διοίκησης
38 Τασιούλας Ιωάννη Μέλος Διοίκησης
39 Ταχταλίδου Ντίνα Μέλος Διοίκησης
40 Τιάκας Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
41 Τσαλικάκης Γεώργιος Μέλος Διοίκησης
42 Τσαραμπουλίδης Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
43 Τσώνης Σωτήρης Μέλος Διοίκησης
44 Φωτόπουλος Νικόλαος Μέλος Διοίκησης
45 Χαρίτος Ευστάθιος Μέλος Διοίκησης

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ

1 Κουμπούρης Δήμος Μέλος Διοίκησης
2 Πάλμος Παναγιώτης Μέλος Διοίκησης
3 Ραλλάκης Εμμανουήλ Μέλος Διοίκησης
Ελεγκτική Επιτροπή Γ.Σ.Ε.Ε

1 Κωνσταντίνου Νικόλαος Προϊστάμενος
2 Λιβέρη Σοφία Γραμματέας
3 Γιαχουντούδης Γεώργιος Γραμματέας
4 Ζαμπέτα Έλσα Γραμματέας
5 Αργύρης Γεώργιος Μέλος
6 Γλυνιαδάκης Γεώργιος Μέλος
7 Καπέλλος Κωνσταντίνος Μέλος
8 Κίτσιος Γεώργιος Μέλος
9  Μαλέας Γεώργιος Μέλος
10 Μανωλάς Εμμανουήλ Μέλος
11 Παλαιολόγου Μιχάλης Μέλος
12 Παπαδόπουλος Γεώργιος Μέλος
13 Πασιντέλης Ιωάννης Μέλος
14 Χάρος Αριστομένης Μέλος
15 Χόρτης Θωμάς Μέλος

 

Γενικό Συμβούλιο Γ.Σ.Ε.Ε.


1 Γκίκας Νικόλαος
2  Γρεβετζάκης Ιωάννης
3 Γωνιανάκης Ιωάννης
4 Καραγιαννίδης Παύλος
5 Κατάνας Γεώργιος
6 Κοζάκος Παναγιώτης
7 Κοκολάκης Εμμανουήλ
8 Κουκλουμπέρης Βάϊος
9 Κουμπουράς Βασίλειος
10 Κρέτσης Κωνσταντίνος
11 Λάζαρης Κώστας
12 Μαυρογιάννης Γιάννης
13 Μπακόπουλος  Αλέξανδρος
14 Νήμας Νικόλαος
15 Ντάνασης Παύλος
16 Πασιντέλης Ιωάννης
17 Προύτζος Παναγιώτης
18 Ρέβας Βασίλειος
19 Σταθόπουλος Αθανάσιος
20 Τσιάμης Κωνσταντίνος
21 Τσιμπόγλου Σάββας
22 Χασομέρης Νικόλαος
23 Χατζηχαραλάμπους Παναγιώτης
24 Χαχαμής Θωμάς
25 Χριστόπουλος Γεώργιος
Γραμματείες Γ.Σ.Ε.Ε

1 Κουρουτός Μιχάλης Γραμματέας Εκπαίδευσης
2 Λαναρά Ζωή Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων
3 Ανέστης Ευστάθιος Γραμματέας Τύπου & Δημοσίων Σχέσεων
4 Πούπκος Ιωάννης Γραμματέας Εργαζόμενης Νεότητας
5 Στεκουλέα Μεταξία Γραμματέας Γυναικείου Τμήματος
6 Δούκας Ιωάννης Γραμματέας Κοινωνικής Πολιτικής
7 Καψοκόλης Δημήτρης Γραμματέας Οικονομικής Πολιτικής
8 Κολεβέντης Φώτης Γραμματέας Ευρωπαϊκών Υποθέσεων
9 Κολλάς Ανδρέας Γραμματέας Υγιεινής & Ασφάλειας
10 Δημητριάδου Σταυρούλα (Λίλα) Γραμματέας Πολιτισμού & Αθλητισμού
11 Κοασίδου Δήμητρα Γραμματέας για θέματα Ειρήνης
12 Θεοχάρη Χριστίνα Γραμματέας Οικολογίας & Περιβάλλοντος
13  Πουγγιάς Λάζαρος Γραμματέας Συνταξιούχων
14 Μπαμπόνηρος Κυριάκος Γραμματέας Ατομικών & Κοινωνικών Δικαιωμάτων
15 Φράγκου Λία Γραμματέας Οικονομικών Μεταναστών
16 Κυριακούλιας Παναγιώτης Γραμματέας Ανέργων
17 Καρανδινάκη Ιωάννα Γραμματέας Καταναλωτικού Κινήματος
18 Γαβριήλ Προκόπης Γραμματέας Εργασιακών Σχέσεων

 

 

Αποτελέσματα εκλογών ανά παράταξη

Π.Α.Σ.Κ.Ε.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΕΣΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

3. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5. ΔΑΝΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

6. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

7. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8. ΘΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

9. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

11. ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

12. ΚΟΛΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

13. ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

14. ΚΟΥΡΟΥΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

15. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

16. ΜΟΥΤΑΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

17. ΣΑΛΟΥΦΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

18. ΣΙΑΚΑΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ

19. ΣΚΟΥΛΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20. ΤΙΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

21. ΤΣΑΡΑΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

22. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΣΤΕΚΟΥΛΕΑ ΜΕΤΑΞΙΑ

2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

3. ΔΡΑΓΚΟΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ

4. ΠΑΠΑΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

5. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6. ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

7. ΚΙΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

8. ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

9. ΣΤΟΜΕΪΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

 

Β.- ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:

1. ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΚΑΠΕΛΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΛΙΒΕΡΗ ΣΟΦΙΑ

5. ΜΑΛΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ

7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΧΑΡΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ :

1. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2. ΣΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

3. ΜΠΑΣΙΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

 

Γ’. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΡΑΒΕΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

3. ΚΑΤΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΚΟΥΚΛΟΥΜΠΕΡΗΣ ΒΑΙΟΣ

5. ΚΡΕΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

6. ΝΗΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

7. ΝΤΑΝΑΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

8. ΠΡΟΥΤΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

10. ΤΣΙΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

11. ΧΑΧΑΜΗΣ ΘΩΜΑΣ

12. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2. ΓΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

3. ΝΤΑΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

4. ΒΑΞΕΒΑΝΗ ΑΓΑΘΟΝΙΚΗ

5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6. ΦΑΚΚΑ ΖΗΝΟΒΙΑ

7. ΓΕΡΑΣΙΜΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΚΑΡΑΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΚΑΡΥΣΤΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

Δ.Α.Κ.Ε.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΤΣΑΛΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ

3. ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΗΣ

4. ΧΑΡΙΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

5. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6. ΤΣΩΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

7. ΚΑΚΑΡΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΚΟΜΙΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

9. ΜΠΟΥΖΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

10. ΠΑΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

11. ΠΕΠΟΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

2. ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΥΛΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

4. ΚΟΑΣΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

5. ΚΑΡΑΛΕΥΘΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

6. ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

7. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

8. ΚΑΨΟΚΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

9. ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

10. ΚΟΥΛΚΟΥΤΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

11. ΑΓΑΔΑΚΟΣ ΦΩΤΗΣ

 

Β΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΙΑΧΟΥΝΤΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΚΙΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4. ΚΟΝΤΟΣΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΑΣΙΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΘΕΜΗΣ

3. ΔΕΛΙΩΝΙΑΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

4. ΧΡΟΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

Γ΄. ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΚΟΖΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2. ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3. ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4. ΠΑΣΙΝΤΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5. ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΕΛΕΓΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

4. ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5. ΠΕΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

6. ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2. ΜΠΟΛΙΑΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2. ΚΟΥΛΚΟΥΤΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Δ.Α.Σ.

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1 ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2 ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

3 ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

4 ΖΑΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

5 ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

6 ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

7 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

8 ΠΕΛΑΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

9 ΚΑΤΣΙΚΑΡΩΝΗΣ ΦΩΤΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΣΟΥΛΤΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

2. ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

3. ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

4. ΑΡΤΕΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ

5. ΤΣΙΤΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

6. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

7. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

8. ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

9. ΣΤΡΑΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Β΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΑΡΓΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2. ΖΑΜΠΕΤΑ ΕΛΣΑ

3. ΧΟΡΤΗΣ ΘΩΜΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1 ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

2 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Γ΄. ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

3. ΓΚΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4. ΡΕΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

5. ΤΣΙΜΠΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1 ΜΑΤΖΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2 ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΣ ΗΛΙΑΣ

3 ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

4 ΒΑΓΕΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

5 ΜΑΚΡΗ ΚΙΚΗ

 

Δ΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΚΟΥΤΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟI

1. ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2. ΛΙΑΠΑΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

 

Αυτόνομη Παρέμβαση

Α΄. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

 ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΑΒΡΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ

3. ΤΑΧΤΑΛΙΔΟΥ ΝΤΙΝΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΠΕΠΕΣ ΖΩΗΣ

2. ΦΡΑΓΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ

3. ΔΙΑΛΕΤΗ ΦΡΥΝΗ

 

B΄. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Δεν εξελέγη

 

Γ΄. ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2. ΛΑΖΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

1. ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΚΩΣΤΑΣ

2. ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

Δ΄. ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 30: Δεν εξελέγη

 

Συνδυασμός: ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ – ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ: Δεν εξελέγη κανείς

Ελληνικός Οργανισμός Τουρισμού

Διοικητικό Συμβούλιο ΕΟΤ

  • Πάλλης Χρήστος, Δρ. Οικονομικών Επιστημών – Πρόεδρος Δ.Σ.
  • Καπαρουνάκης Χριστόφορος, Δικηγόρος – Αντιπρόεδρος Δ.Σ.
  • Καμπουράκης Αντώνιος, Επιχειρηματίας, πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Ρόδου – Μέλος Δ.Σ.
  • Παπαδριανού Ανδριανή, Δικηγόρος – Μέλος Δ.Σ.
  • Γάτος Χρήστος, Δικηγόρος – Μέλος Δ.Σ.
  • Τριανταφυλλίδης Μιχάλης, Δικηγόρος, σύμβουλος ανάπτυξης – Μέλος Δ.Σ.
  • Φιορεντίνος Ανδρέας, Αντιπρόεδρος Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας, γενικός γραμματέας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων – Μέλος Δ.Σ.
  • Τάσιος Γρηγόριος, Επιχειρηματίας πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Χαλκιδικής – Μέλος Δ.Σ.
Η προηγούμενη διοίκηση του ΕΟΤ

Πρόεδρος του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού, ο δικηγόρος Κωνσταντίνος Ζήκος.


    ΜΕΛΗ Δ.Σ.:

    1. Διονύσης Πάνος

    2. Δημήτρης Κωνσταντόπουλος

    3. Άννια Σπηλιωπούλου

    4. Αίγλη Μπαλαμάτση

    5. Δήμητρα Μπούρα

    6. Ελένη Τσατσάκη

    7. Περικλής Σπάτουλας

    8. Αντώνης Κεραστάρης

 

Διοικήσεις Νοσοκομείων Μακεδονίας (3η ΥΠΕ)

 

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑΣ “ΕΛΕΝΗ Θ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ” – Διοικητής: Χρήστος Γκόγκος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Διοικητής: Κατσίλης Σταύρος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ “ΜΑΜΑΤΣΕΙΟ” – Διοικητής: Μπούρτσου Αναστασία Αναπληρωτής διοικητής: Δημήτριος Αμπάζης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ “ΜΠΟΔΟΣΑΚΕΙΟ” – Διοικητής: Μπούρτσου Αναστασία

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Διοικητής: Σημαδόπουλος Κυριάκος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ – Διοικητής: Χατζηδημητρίου Νίκος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ – Διοικητής: Χατζηδημητρίου Νίκος, Αναπληρωτής διοικητής: Τσακπουνίδης Παναγιώτης

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ – Διοικητής: Μάρκου Παύλος, Αναπληρωτής διοικητής: Δαβόρας Βασίλειος

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – Διοικητής: Μάρκου Παύλος, Αναπληρωτής διοικητής: Δαβόρας Βασίλειος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Διοικητής: Φαρμάκης Αστέριος

 
– ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΕΤΡΑΣ ΟΛΥΜΠΟΥ, ΠΙΕΡΙΑΣ – Διοικητής: Φαρμάκης Αστέριος Αναπληρωτής διοικητής: Κοσμαδάκης Εμμανουήλ

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ “Γ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ” – Διοικητής: Καλτσίδης Γιώργος Αναπληρωτής διοικητής: Τζιούμης Τριαντάφυλλος

– ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Διοικητής: Καλτσίδης Γιώργος, Αναπληρωτής διοικητής: Θωμάς Αναγνώστου

 
– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ “Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ” – Διοικητής: Παύλος Παπαδόπουλος

– ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ “Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ” – Διοικητής: Παύλος Παπαδόπουλος, Αναπληρωτής διοικητής: Μπαρούτης Σταύρος

ΛΑΡΚΟ

Το Δ.Σ. της ΛΑΡΚΟ

Με απόφαση του Υπουργείου Οικονομικών, το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της εταιρίας ΛΑΡΚΟ Α.Ε. ορίζεται ως εξής:

  • Μπαράκος Αναστάσιος, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος
  • Παπαμαντέλος Δημήτριος, Μέλος Δ.Σ.
  • Παναγόπουλος Ιωάννης, Μέλος Δ.Σ.
  • Μπιτσάκος Σταμέλος, Μέλος Δ.Σ.
  • Χατζηευθυμιάδης Ευστάθιος, Μέλος Δ.Σ.
  • Δουλτσίνος Βασίλειος, Εκπρόσωπος Ε.Τ.Ε.
  • Κυριακόπουλος Ιωάννης, Εκπρόσωπος Ε.Τ.Ε.
  • Αγγελόπουλος Γεώργιος, Εκπρόσωπος ΔΕΗ
  • Θάνος Ευάγγελος, Εκπρόσωπος Εργαζομένων
  • Σταθουλόπουλος Γεώργιος, Εκπρόσωπος Εργαζομένων

 

 

Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών

 

Η Διοικητική Επιτροπή του Εμπορικού & Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αθηνών έχει ώς εξής:

 

Πρόεδρος

Κωνσταντίνος Μίχαλος

Α’ Αντιπρόεδρος

Ελευθέριος Κούρταλης

Β’ Αντιπρόεδρος

Γρανίτσας Γιάννης

Γενικός Γραμματέας

Αλεξάνδρα Πάλλη – Γιαννακοπούλου

Οικονομικός Επόπτης

Νίκος Σοφιανός

Εθνικό Κέντρο Περιβάλλοντος και Αειφόρου Ανάπτυξης

Πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Ε.Κ.Π.Α.Α.:

Γεωργία Γιαννακούρου του Παναγιώτη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Πανεπιστημίου Αθηνών

Μέλη του διοικητικού συμβουλίου Ε.Κ.Π.Α.Α.:

    1. Ελένη Γεωργοπούλου του Γερασίμου, Δρ. Χημικός Μηχανικός, Ερευνήτρια στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών.

    2. Χριστίνα Θεοχάρη του Ευαγγέλου, Δρ. Περιβαλλοντολόγος, Πολιτικός Μηχανικός

    3. Γεώργιο
ς Καζαντζόπουλος του Κωνσταντίνου, Γεωλόγος – Περιβαλλοντολόγος

    4. Κωνσταντίνο
ς Κατσιμπάρδης του Γεωργίου, Δικηγόρος, Διδάκτορας Παντείου Πανεπιστημίου, Ειδικός Επιστήμονας στο Τμήμα Νομικής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης.

    5. Αναστάσιος Λεγάκης του Αντωνίου, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Βιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.

    6. Ιωάννης Σακιώτης του Σταύρου, Δρ. Πολιτικός Επιστήμονας, Περιβαλλοντολόγος

    7. Ευτύχιο
ς Σαρτζετάκης του Σοφοκλή, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

    8. Δημήτριος Σταθάκης του Νικολάου, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

    9. Νικόλαος Χαραλαμπίδης του Χρήστου, Φυσικός – Ωκεανογράφοω και Διευθυντής του ελληνικού τμήματος της Greenpeace

    10. Κυριάκος Ψύχας του Εμμανουήλ, Συγκοινωνιολόγος

Αλεξάνδρειο Μέλαθρο Θεσσαλονίκης

Νέα διοίκηση στο «ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΕΛΑΘΡΟ» Θεσσαλονίκης, ανακοίνωσε η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού. Με απόφαση του υφυπουργού Πολιτισμού και Τουρισμού Γιώργου Νικητιάδη, στο Δ.Σ του «Αλεξάνδρειου Μέλαθρου» ορίζονται τα εξής μέλη:
   
    Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Ι. Χαριτωνίδης, Λέκτορας ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ,

    Αντιπρόεδρος: Ιωάννης Τ. Αθαναηλίδης, Επίκουρος Καθηγητής ΤΕΦΑΑ,

    Γραμματέας: Αντωνία Κ. Κράντα, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής,

    Ταμίας: Δημήτριος Κ. Καραμπουρνιώτης, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής,

    Έφορος: Σταυρούλα Δ. Τσακιράκη, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής,

    Μέλη: Θεόδωρος Γ. Τσιπίδης, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής,

    Βασίλειος Ν. Παραμανίδης, Συνταξιούχος Αστυνόμος.

ΑΔΕΔΥ

Διοίκηση ΑΔΕΔΥ

 

Μέλη Εκτελεστικής Επιτροπής Α.Δ.Ε.Δ.Υ

Μέλη Γενικού Συμβουλίου Α.Δ.Ε.Δ.Υ

Μέλη Ελεγκτικής Επιτροπής

 

Ομοσπονδίες που υπάγονται στην ΑΔΕΔΥ

Διοικήσεις Τμημάτων Ομοσπονδιών της ΑΔΕΔΥ

 

Εκτελεστική Επιτροπή ΑΔΕΔΥ

 

Πρόεδρος: Οδυσσέας Ντριβαλάς

Αντιπρόεδρος: Δέσποινα Σπανού

Αντιπρόεδρος: Αντώνης Αντωνάκος

Γενικός Γραμματέας: Ηλίας Ηλιόπουλος

Οργανωτική Γραμματέας: Τάνια Καραγιάννη

Ταμίας: Κώστας Μπόικος.

Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας: Δημήτρης Κίτσιος

Μέλη: Αλέκος Αρβανιτίδης, Ερμής Κασσές, Σταύρος Κουτσιουμπέλης, Κώστας Μπέσης, Δημήτρης Μπράτης, Βέτα Πανουτσάκου, Σπύρος Παπασπύρος, Βασίλης Πολυμερόπουλος,  Κώστας Τσικρικάς και Γιώργος Χαρίσης.


   

Μέλος

Μέλη Γενικού Συμβουλίου Α.Δ.Ε.Δ.Υ

 

•1.      

Αντωνάκος Αντώνιος

•2.      

Αρβανιτίδης Αλέξανδρος

•3.      

Βάρτζελη Παναγιώτα

•4.      

Βίτσιος Αριστείδης

•5.      

Βλασταράκος Μιχαήλ

•6.      

Βορτελίνος Φραγκίσκος

•7.      

Βρεττάκος Ηλίας

•8.      

Γεωργαλής Θεόδωρος

•9.      

Γεωργίου Βασίλειος

•10.  

Γιαλαμάς Δημήτριος

•11.  

Γκέκα Μάρθα

•12.  

Γρίβας Γιάννης

•13.  

Δάλλα Σωτηρία

•14.  

Δαμαλάς Αριστείδης

•15.  

Δημεράς Ζήσης

•16.  

Δόλγυρας Ηλίας

•17.  

Δρακάκης Θεόδωρος

•18.  

Ευθυμίου Χριστόδουλος

•19.  

Ηλιόπουλος Ηλίας

•20.  

Θεοδοσάκης Κυριάκος

•21.  

Θεοδοσιάδης Ιωάννης

•22.  

Καλλωνής Σταύρος

•23.  

Καλόγηρος Νίκος

•24.  

Καλομοίρης Γρηγόριος

•25.  

Καραγιάννη Κωνσταντίνα

•26.  

Κασσές Ερμής

•27.  

Κάσσιος Δημήτριος

•28.  

Καταχανάς Γεώργιος

•29.  

Κετικίδης Πέτρος

•30.  

Κεχαγιάς Φώτιος

•31.  

Κίτσιος Δημήτριος

•32.  

Κλεφτοδήμος Δημήτριος

•33.  

Κόνιαρης Χρήστος

•34.  

Κουλούρης Σπύρος

•35.  

Κουτσιουμπέλης Σταύρος

•36.  

Λεμονής Ρήγας

•37.  

Λιβάνιος Αντώνιος

•38.  

Μεθωνιού Νικολέττα

•39.  

Μητσώνη Σωτηρία

•40.  

Μπαρμπαγιάννης Βασίλειος

•41.  

Μπάρμπας Ιωάννης

•42.  

Μπέλλας Νικόλαος

•43.  

Μπέσης Κωνσταντίος

•44.  

Μπόικος Κωνσταντίνος

•45.  

Μπράτης Δημήτριος

•46.  

Νοτάκης Ιωάννης

•47.  

Ντριβαλάς Οδυσσέας

•48.  

Ξενάκης Βασίλειος

•49.  

Όρλης Ανδρέας

•50.  

Πάϊδας Ιωάννης

•51.  

Παληγιάννης Βασίλειος

•52.  

Πανουτσάκου Ελισάβετ

•53.  

Παπαδοπούλου Μαρία

•54.  

Παπαναστάσης Χρήστος

•55.  

Παπασπύρος Σπύρος

•56.  

Παραδεισανός Κωνσταντίνος

•57.  

Πατουλιάς Αθανάσιος

•58.  

Πήλιουρας Γεώργιος

•59.  

Πολυμερόπουλος Βασίλειος

•60.  

Ραζέλος Χρήστος

•61.  

Ρίζος Παναγιώτης

•62.  

Σαββάκης Γεώργιος

•63.  

Σίμος Άγγελος

•64.  

Σκούμπας Δημήτριος

•65.  

Σμπόνιας Βασίλειος

•66.  

Σουλελές Χρήστος

•67.  

Σπανού Δέσποινα

•68.  

Σπύρου Αθηνά

•69.  

Σταυρίδης Γεώργιος

•70.  

Σχετάκης Αντώνης

•71.  

Τασιοπούλου Βίκυ

•72.  

Τσακνιά Ιωάννα

•73.  

Τσακοπιάκος Ιωάννης

•74.  

Τσάμης Δημήτριος

•75.  

Τσιακανίκας Θανάσης

•76.  

Τσικρικάς Κωνσταντίνος

•77.  

Τσιμπούκογλου Κωνσταντίνος

•78.  

Τσιριγώτης Θανάσης

•79.  

Τσιχλάκης Δημήτριος

•80.  

Φασφαλής Νικόλαος

•81.  

Φιλιππάτου Βασιλική

•82.  

Φραγγίδης Παναγιώτης

•83.  

Χαραλαμπόπουλος Ιωάννης

•84.  

Χατζόπουλος Νικόλαος

•85.  

Χρονόπουλος  Θεόδωρος